ابتدا کالباس، قارچ و فلفل دلمه ای را خرد می کنیم بعد فلفل دلمه ای را به همرا قارچ تفت می دهید. قارچ و فلفل دلمه ای را کف ظرفی که داخل فر یا مایکروفر قرار می هید بریزید و بعد  را اضافه کنید و کالباس را اضافه بفرمایید و در آخر پنیر پیتزا را اضافه میکنید.۵ دیقیه داخل مایکروفر قراردهید تا کمی پنیر پیتزا طلایی شود.

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا پیاز و گوشت قرمز را با روغن مجاز باهم تفت میدهیم ،سپس ادویه را همراه لیمو عمانی اضافه نموده و می توان در این مرحله سبزی خورشتی را اضافه نموند ،و بعد آب به مقدار لازم درون قابلمه بریزید و بگذارید تا خوب پخته شود .در مرحله آخر ،در صورتی که از قارچ استفاده میکنید قارچ را اضافه کرده و بگذارید به مدت بیست دقیقه پخته شود . نوش جان.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا گل کلم ها رو به چند تیکه تقسیم میکنیم و داخل یک قابلمه قرار میدهیم تا به مدت ۷ دقیقه بجوشد ٬سپس گل کلم ها را درون غذا ساز قرار می دهیم و خرد می کنیم . و بعد می توان درون کره و با کمی نمک دریا (در صورت تمایل میتوانید زعفران هم اضافه کنید)تفت داد٬ سپس به مدت ۵ دقیقه بگذارید تا دم بکشد. نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

مواد میانی : ابتدا دو عدد پیاز خلالی را سرخ کنید تا طلایی شود کمی گردو به ان بیفزایید و از روي حرارت آن را بردارید. کوفته: گوشت را با یک عدد پیاز ریز رنده شده ورز دهید ( سعی کنید در گوشت بوقلمون کمی چربی گوسفندي چرخ شده اضافه نمایید. (گوشت سینه با چربی بهتر و خوشمزه تر هست) ادویه ها را به آن بیفزایید و ورز دهید . مواد را به چهار یا پنج قسمت تقسیم کنید در کف دستتون بازش کنید و پیاز داغ و گردو را در آن قرار دهید و با دست آن را گرد کنید. (اگر گردو برایتان ممنوع است ان را استفاده نکنید) بعد کوفته هارا در روغن سرخ کنید. می توانید دو نوع سس درست کنید .بستگی به مجاز بودن مواد در رژیمتان دارد. - سس با گوجه - سس با کره و خامه و قارچ کوفته هارا در سس دلخواهتان به مدت 15 دقیقه با حرارت ملایم قرار دهید سپس نوش جان کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

پیاز را با دنبه یا روغن دنبه سرخ کنیدسپس گوشت چرخ‌کرده را اضافه کرده وسرخ کنید سبزی دلمه را به همرا گل کلم خرد شده (به جای برنج) اضافه نموده وبا برگ چغندر ، مو، کلم برگ، بادمجان دلمه ای و گوجه فرنگی بپیچید. می توانید برای پختن غذا از آب قلم استفاده کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین
ابتدا مرغ را تکه تکه میکنیم و در روغن سرخ میکنیم نمک را اضافه نموده و یک مقدار آب اضافه شود و بگذارید مرغ ها پخته شود بعد از پخت پیاز را رنده کنید و روی مرغ بریزید وبه همرا ادویه وکاری تفت دهید ، در این مرحله قارچ را اضافه کنید وبعداز مدت کوتاهی کره بزنید. در این مرحله میتوانید پودر نارگیل را هم اضافه کرد. در آخر شعله را کم کنید و خامه را اضافه کنید اگر سس سفت می باشد کمی اب حدود یک استکان اضافه کنید و بعضی ها این سس را جدا کنار مرغ سرو میکنن . نوش جان.
نمایش نویسنده :گروه کتوژین
ابتدا گوشت مرغ را با پیاز خرد شده و کره تفت دهید وبعد نمک دریا زرد چوبه و دارچین را اضافه کنید،و بعد پوره کدو را اضافه کنید . به مدت ۳۰دقیقه با حرارت ملایم بگذارید بپزد تا قوام بیاید. در این مرحله مرغ پخته شده را از قابلمه بیرون آورید ریش ریش کنید و بازهم به قابلمه بر گردانید ، اگر سوپ به خوبی قوام آمده بود بگذارید کمی سرد شود و بعد خامه را اضافه کنید. در این مرحله در صورت تمایل میتوانید زعفران رااضافه فرماید. (می توان به جای گوشت مرغ از گوشت چرخ کرده و .... استفاده کرد.) در صورت تمایل از جعفری برای تازیین استفاده شود. نوش جان
نمایش نویسنده :گروه کتوژین
تخم شربتی و بیدمشک، گلاب ،شرین کننده اسویارا با هم مخلوط کنید و به مقدار دلخواه زعفران اضافه کنید. داخل یک بطری بریزید و درون یخچال بگذارید تا سرد شود در این مرحله آماده میل کردن است . اگر تمایل داشتید که نوشیدنی شما یخی باشد به مدت چهار ساعت در فریزقرار دهید و هر یک ساعت یک بار بیرون بیاورید تکان دهید و دوباره درون فریزبگذارید. نوش جان.
نمایش نویسنده :گروه کتوژین
ابتدا، کره را داخل ماهی تابه بریزید و پیاز را در آن تفت دهید و بعد روغن زیتون و قارچ رااضافه کنید و مقداری نمک و فلفل سیاه راهم اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا قارچ ها تغیر رنگ بدهند، آویشن و جعفری را اضافه نموده آماده سرو است. نوش جان .
نمایش نویسنده :گروه کتوژین
ابتدا پیاز و سیر را سرخ کنید بعد اسفناج را بخار داده شده را اضافه کنید و تفت دهید و نمک را اضافه کنید آخر سر پنیر پیتزا رااضافه کنید و بگذارید تا آب شود تخم مرغ ها را آب پز کنید و در کنار اسفناج سرو کنید. نوش جان.
نمایش نویسنده :گروه کتوژین

پیاز داغ که با روغن مجاز آماده کردیم توش کلم قمری نگینی رو تفت میدیم آب و نمک دریا و زرد چوبه میریزیم وقتی جوشید کلم برگ خردشده رو اضافه میکنیم مواد بعدی به ترتیب سبزی آش، گوشت چرخکرده و آب قلم یا آب گوشت هستن که بعد از پختن و جا افتادن میتونین با نعناع داغ و سیر داغ و پیاز داغ حسابی تزیین کرده ،نوش جان کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین
ابتدا قطعه های مرغ را با ادویه و نمک پیاز تفت میدهیم ٬سپس لوبیا سبز و کدو می ریزیم تا پخته شود و بعد قارچ را همرا سبزی سوپ اضافه میکنیم بعد از ۲۰دقیقه آماده سرو است. در صورت تمایل میتوان از رب استفاده کرد نوش جان.
نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا سینه مرغ و پیاز را در غذا ساز میریزیم و میکیس میکنیم بعد نمک و زعفران٬سماق را اضافه نموده و باهم مخلوط کنید. (به مدت ۲۰دقیقه اگر زمان داشتید در فریز قرار دهید )( میتوانید برای اینکه مواد اولیه زیاد شل نباشد و به راحتی سرخ شود مرغ و پیاز را جدا جدا میکس کنید اول آب پیاز را گرفته بعد باهم مخلوط کنید، البته من هر دورا باهم مخلوط کردم و شل نشد این نکته را فقط محض احتیاط ذکر کردم)

نمایش نویسنده :گروه کتوژین
همه مواد را مثل الویه معمولی مخلوط کرده وچند ساعت داخل یخچال قرار میدهیم تا مواد ومزه ها با هم ترکیب شوند وجا بیافتند. نوش جان
نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا پیاز و گوشت را تفت دهید و ادویه را همرا لیمو عمانی اضافه نموده ،بگذارید گوشت پخته شود. در آخر نعنا و جعفری کرفس را تفت دهید و به گوشت پخته شده اضافه کنید. نوش جان.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین
ابتدا پیاز را خلالی خرد کنید، بگذارید سرخ شود بعد مرغ و ادویه ، نمک رااضافه نموده ، کمی تفت خورد یک فنجان آب اضافه کنید ،بعد از مدتی که مرغ پخت،قارچ خرد شده را داخل ماهی تابه می ریزید و بعد خامه ( که از قبل نصف استکان آب اضافه کرده اید ) را اضافه می کنید . نوش جان.
نمایش نویسنده :گروه کتوژین

طرز تهیه پیاز خرد شده را با تکه های مرغ یا گوشت ( نمک و ادویه را در این مرحله اضافه کنید) سرخ کرده و با گردو آسیاب شده تفت می دهید تا به رنگ قهو ه ای در بیاید بعد مقداری رب ولیمو تازه اضافه نموده . 

در صورت تمایل مقداری شیرین کننده مجاز اضافه کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا بادمجان رو کبابی کنید،بعد پوستش رو بکنید و بذارید سرد بشه. بعد از اینکه سرد شد با سیر و نمک بریزید داخل میکسر کمی خرد کنید (خیلی له نشه) . در این مرحله ماست رو اصافه کنید.(اگه دوست داشتین خیلی سرد باشه بذارید داخل یخچا)

نوش جان. 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

همه مواد را باهم مخلوط کرده و بعد قالب میزنید و داخل فریزر قرار میدهید تا قالب ببندد

باید داخل فریزر نگه داری شود.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

تن ماهی پخته شده را داخل یک کاسه بریزید سپس زیره ، تخم مرغ، پیاز رنده شده، سیر رنده شده ، جعفری و نمک و فلفل را اضافه کنید.

تخم کتان را قاشق قاشق به این مخلوط اضافه کنید و هم بزنید، آنقدر بریزید بریزید که مانند مایه کتلت شود و بتوان به آن شکل داد. 

قسمتی از مایه را بردارید، و به آن شکل دهید سپس داخل روغن بگذارید تا سرخ شود. تمامی مایه را به همین صورت آماده کنید .

نوش جان

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدامرغ به همرا سیر دو الی سه بار چرخ کنید.تمام مواد خشک را باهم مخلوط به مرغ اضافه کنید. زرده ها روغن را در این مرحله اضافه کنید و خوب ورز دهید. قارچ اضافه کنید.

دو عددکیسه فریزر راباز کنید مواد را به شکل استوانه ایی در بیاورید.با نهایت قطر ده سانت دو طرف مثل شکلات بپیچید.

دور مواد را فویل می پیچیم به همان شکل شکلات پیچ باید محکم و سفت باشد.در ظرفی اب گذاشته تا گرم شود به مدت۸۰دقیقه ان را بخارپز میکنیم 

بعداز اتمام پخت وخنک شدن .فویل را جداو کیسه را جدا کنید برش زده و در یخچال نگه دارید.

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

بادمجان هارو کبابی کنید، بعد پوست بادمجون را جدا کنید، خرد کنید .بریزید توی یک ماهی تابه ای که از قبل گوجه های خرد شده و سیر رو توش تفت دادین (البته باید گوجه  هاکمی سرخ شده باشن و آبش رفته باشه) .

آخر سر تخم مرغ را اضافه کنید و مخلوط کنید همه موادرو باهم.

نوش جان 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

 ابتداآب را به جوش می آوریم، کلم ها را به تکه های کوچک خرد می کنیم و به مدت ۶ دقیقه در آب جوش می جوشانیم.

پس از جوشاندن گل کلم ها را داخل صافی آبکش می کنیم و با مخلوط کن گل کلم ها را مخلوط می کنیم تا کمی خرد شوند. 

برای تهیه سس ابتدا گوشت چرخ کرده رو همراه رب گوجه نمک و فلفل تفت می دهیم و در آخر خامه و پنیر چدار رااضافه میکنیم.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

1️⃣روغن نارگیل را در یک ماهی تابه بزرگ با حرارت ملایم ذوب کرده و تکه های مرغ را به مدت 10 دقیقه در آن تفت دهید تا طلایی شوند.

2️⃣پیاز، سیر و زنجبیل را اضافه کرده و 5 دقیقه دیگر نیز تفت دهید. 

3️⃣اشکنه مرغ، برگ بو، پودر کاری، زیره، نمک، گشنیز، میخک، فلفل و هل را اضافه کرده و هم بزنید. سپس درب آنرا گذاشته و پس از جوش زدن، حرارت آن را کم کنید تا 20 دقیقه بخارپز شود. 

4️⃣شیر نارگیل، آرد بادام و آبلیمو را اضافه کنید، سپس حرارت را کمی بیشتر کرده و به مدت 5 دقیقه بپزید.

5️⃣برگ بو را خارج کرده، و غذا را در 4 کاسه سرو، و باگشنیز و تره فرنگی تزئین کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

بادام را در یک کاسه همراه با آب می ریزیم به مدت 8-12 ساعت و بعد بادامها را در آبکش می ریزیم .

بعد از تخلیه آب بادام ها را همراه با وانیل و آب داخل مخلوط کن می ریزیم و خوب مخلوط می کنیم .

مخلوط را داخل صافی می ریزیم تا تفاله ها از مایع جدا شوند .بعد مایع را دوباره داخل مخلوط کن می ریزیم و در این مرحله دارچین و نمک را اضافه می کنیم .

شیر بادام را می توانید داخل ظرف شیشه ای در دار ریخته و به مدت 3-5 روز در یخچال نگهدارید

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا بادمجان ها را کبابی کنید و بعد میکس کنید و گوشت چرخ کرده و پیاز را تفت دهید و بعد بادمجان رااضافه کنید ووقتی مدتی تفت دادید گردو های خرد شده را اضافه کنید و آخر سر کشکدرا اضافه کنید. نعناع داغ برلی تازیین روی غذا.

نوش جان 

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا فر را گرم کنید با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد.

سپس همه مواد را داخل غذا ساز یا مخلپط کن بریزید تا یکدست شوند، بعد مواد را داخل قالب می ریزیم (میتوان موقع ریختن مواد داخل قالب وسط آن بادام یا گردو قرار داد.)

یک نکته هم در مورد کاغذهای کاپ کیک. چون مایع کمی رقیق است من همیشه ۲ عدد کاغذ استفاده می کنم تا اگر کاغذ زیرین در قالب چسبید یا کمی تر شد برداشتن آن راحت تر باشد. البته تابحال به قالب نچسبیده اما محض احتیاط بد نیست از دو کاغذ استفاده کنید.

نوش جان .

 

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا پیاز را تفت میدهیم ،

زرد چوبه و نمک و فلفل ، رب را اضافه میکنیم

بعد از مدتی کدو و کلم بروکلی که کمی ریز کرده ایم را به همراه فلفل دلمه ای  اضافه میکنیم

و آخر سر آب مرغ یا قلم را اضافه میکنیم

بعد از نیم ساعت سوپ آماده نوش جان.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا کدو ها را رشته می کنیم، 

بعد پیاز را خرد کرده و به همراه گوشت چرخ کرده تفت میدهیم. سپس قارچ و فلفل دلمه ای و نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه نموده بگذارید مقداری حرارت ببیند و

آخر سر کدو ها را اضافه میکنیم و بگذارید تا نرم شود.

نوش جان.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

برای تهیه بادمجون شکم پر ابتدا بادمجون ها را پوست میگیریم نمک میزنیم تا تلخی بادمجون برود و یک برش طولی هم میزنیم و قسمت داخلی بادمجون رو خالی میکنیم (شکم بادمجون رو در میاریم). و داخل روغن با شعله ملایم سرخ میکنیم.

مواد میانی بادمجون:

پیاز رو تفت میدیم سپس سیر ،قسمت درونی بادمجون رو (که در مرحله اول در آوردیم.) و گوشت چرخ کرده رو اضافه می کنیم ،می گذاریم تا کمی تفت بخوره و بعد رب ، و آخر سر سبزی معطر را اضافه میکنیم.

سس گوجه :(که در نهایت بادمجون هارو داخلش قرار میدهیم.)

گوجه ها رو ریز ریز خرد کنید یا میکس کنید تا پوره بشه و کمی پیاز داغ براش تهیه کنید و داخل پیاز داغ بریزید و دو ق غ رب رو به همرا نصف لیوان آب اضافه کنید و بذارید بپزه و غلیظ بشه .(اگر تمایل داشتید میتونید مقداری سبزی معطر به این سس اضافه کنید.) 

وقتی که بادمجون های سرخ شده رو با موادی که براش آماده کرده بودید پر کردید روش پنیر پیتزا میریزید و داخل سس میذارید تا پنیر پیتزا ها آب بشه.

(من داخل فر گذاشتم به مدت پنج دقیقه با دمای ۱۸۰درجه تا روی پنیر پیتزا کمی طلای بشه.)

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا اسفناج را خرد میکنیم و سپس به مدت پنج دقیقه در تابه قرار میدهیم تا کمی نرم شود و بعد کره ونمک را اضافه میکنیم ، تخم مرغ ها را در یک ظرف باهمزن کمی هم میزنیم و به اسفناج اضافه میکنیم و میگذاریم تا سفت شود ، اگر پنیر پیتزا استفاده کردیم در این مرحله روی تخم مرغ ها میریزیم و میگذاریم تا آب شودو آخر سر فلفل سیاه رو هم اضافه میکنیم، غذا آماده سرو است.  

نوش جان. 

 

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

برای تهیه رول فیله مرغ ابتدا فیله مرغ را از کنار برش میدهیم و به دو تیکه نازک تبدیل میکنیم سپس با چاقو بر روی فیله ها ضربه میزنیم ، نمک و فلفل سیاه رابه فیله ها میزنیم و بعد مقداری سس مایونز راروی سطح فیله ها می ریزیم و با پشت قاشق پخش میکنیم و بعد قارچ و فلفل دلمه ای خرد شده(ریز شده) را میان فیله ها قرار می دهیم و یک لایه پنیر پیتزا روی اینها قرا می دهیم و فیله را رول می کنیم وقتی رول کردیم با خلال دندان محکم می کنیم تا رول باز نشود، وقتی همه رول ها آماده شد آنها را داخل سرخ می کنیم، غذا آماده سرو است. 

(نکته:این غذا مقداری خشک است و بهتر است با گوجه فرنگی یا سس قرمزو یاهر ماده دیگر که مورد پسند شماست سرو شود. ) 

نوش جان. 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

برای تهیه دسر پاناکوتا ابتدا ژلاتین را در نصف لیوان آب حل کنید،خامه را با یک فنجان آب رقیق کرده( ترکیب باید صاف شود) سپس شرین کننده رااضافه میکنیم و روی حرارت بسیار ملایم قرار میدهیم تا کمی مواد گرم شود بعد زعفران و گلاب را اضافه میکنیم و آخر سر ژلاتین را را به مواد اضافه می کنیم و درون قالب مورد نظر می ریزیم و به مدت دو ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا ببنده. 

(نکته1: مواد اصلا نباید زیاد داغ بشه و به مرحله جوش آمدن برسه.

نکته2:این دسر مناسب برای افطاری است .) 

نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا سفیده تخم مرغ را با همزن برقی خوب بزنید تا پف کند وحجم آن دو برابر شودو وقتی برمیگردانیم از ظرف نریزد. 

زعفران و نارگیل و شرین کننده،وانیل ، بیکینگ پودر را به سفیده اضافه کنید و با لیسک یا قاشق پلاستیکی به ارامی هم بزنید تا مواد باهم مخلوط شوند سپس، 

قالب مورد نظر را را چرب کنید و مواد را داخل قالب بریزید،. 

 میتوان مواد را در قالب هاي کاپ کیک تک نفره یا قالب کوچک بریزید و به مدت 15 دقیقه دماي

170 درجه در طبقه وسط فر قرار دهید. 

نوش جان 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا سفیده وزرده تخم مرغ را جدا کرده و سفیده را و به وسیله همزن برقی به مدت چند دقیقه مخلوط می کنیم تا به شک کف درآید و حجم آن چند برابر شود. 

 

سپس وانیل ، نمک و زرده تخم مرغ را  را به پنیر خامه ای اضافه کرده و با همزن برقی می زنیم به مدت چند دقیقه تا مواد باهم مخلوط شوند و یک مایع نسبتا یکدست کرمی رنگ تشکیل شود، پس دو ترکیب به دست آمده را با هم مخلوط و در قطعات دلخواه روی سینی چرب شده فر یا ماهیتابه رژیمی قرار داده و درجه حرارت فر را بر روی 150 قرار داده ( در صورت استفاده از ماهیتابه رژیمی بر روی شعله کم گاز قرار دهید) و تا زمان پخت کامل (روی نان طلایی شود)منتظر بمانید و سپس به صورت مجزا یا با هر ترکیب دلخواه میل نمایید.

نوش جان 

 

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

تخم مرغ را به همراه نمک و فلفل  در دستگاه میکسر و یا غذاساز ریخته و خوب هم بزنید تا مواد با هم یکدست شوند. درجه چرخش دستگاه را کم کنید و روغن را  کم کم به مواد داخل میکسر اضافه کنید و آبلیمو و سرکه را در این مرحله که روغن را اضافه کردید اضافه کنید  خوب هم بزنید.ترکیب بدست آمده باید شبیه ماست چکیده باشد. 

نکته (حتما به این نکته دقت بفرمایید که سستون آبکی نشه): اول نصف روغن را به مواد داخل میکسر اضافه کنید و بعد نصف بعدی را به دو قسمت تقسیم کنید اول نصف اول را بریزید هم بزنید اگر به غلظت مورد نظر رسید نیازی به اضافه کردن مابقی نیست. 

 

این کار را تا جایی ادامه دهید که سس به غلظت دلخواه برسد.

در آخر در صورت تمایل میتوانید یک عدد حبه سیر متوسط را رنده کرده و به مواد سس مایونز اضافه کنید.

نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

پودر نارگیل ٬کره، شرین کننده و گلاب را داخل میکسر می ریزیم و مخلوط میکنیم تا مایه نسبتا چسپناک به دست آید ، مقداری از مایه را بردارید و کف دست قرار دهید تکه ای گردو وسط آن قرار دهید و گردش کنید. به مدت یک ساعت داخل یخچال قراردهیداکنون آماده سرو است،به همین سادگی. 

نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

برای تهیه این سوپ خوشمزه ابتدا پیاز را سرخ میکنیم ، 

تکه های مرغ رو اضافه میکنیم میذاریم کمی تفت داده بشه بعد نمک و فلفل سیاه و دارچین و گردوی خرد شده رو اضافه میکنیم مدتی که تفت دادیم مقداری آب را اضافه می کنیم و میگذاریم تا کامل مرغ ها بپزند (آب غذا غلظ بشه). مدتی که از پخت گذشت قارچ و جعفری را اضافه میکنیم. 

دد مرحل آخر زیر اجاق رو خاموش میکنیم تا دمای غذا مقداری کم بشود (زیرا اگر دمای غذا بالا باشد خامه می برد) ٬ مقداری از آب سوپ رو برمیداریم و خامه را به آن اضافه میکنیم و به خوبی با چنگال میزنیم تا کاملا باهم ترکیب بشوند و بعد این ترکیب را به ظرف اصلی بر میگردانیم و هم میزنیم تا یکدست شود، اکنون غذا آماده سرو است . 

نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

پودر ژلاتین را در یک لیوان آب جوش ریخته و کمی هم میزنید ، میگذاریدتا به روش بنماری شفاف شود(میتوانید روی سماور یا چای ساز قرار دهید به مدت یک دقیقه). 

در این مرحل شرین کننده ، زعفران، گلاب را اضافه کرده. مواد اولیه آماده ست فقط باید داخل یخچال بگذارید تا ببنده. 

اگر قالب داریدمواد مسقطی را داخل قالب مورد نظر بریزید اما اگر از ظرف عادی استفاده می کنید، 

ظرفی را که انتخاب میکنید بهتره که بزرگ نباشه که قطر مسقطی خیلی کم نشه، کف ظرف رو با یک کیسه فریزیر بپوشونید طوری که تا بالای لبه ی ظرف بیاد و مواد مسقطی را داخل اون بریزید تادر آخر وقتی بست راحت بتوانید از ظرف خارج کنید . وقتی از ظرف خارج کردید به قسمت های مورد دلخواه برش می زنید و داخل پودر نارگیل غلت دهید. 

گردو هارو بعد از اینکه مواد مسقطی را داخل ظرف ریختیداضافه کنید و به مدت یک ساعت داخل یخچال بگذارید تا آماده سرو شود . 

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا در یک ظرف پنیر خامه ای، کره بادام زمینی، شرین کننده بریزید سپس باهم مخلوط کنید و در آخر آن هارا قالب بزنید به شکل توپک های کوچک ،(با اسکوپ های بستی قالب بزنید بهتر است)

وبعد داخل ظرف دیگر شکلات های خرد شده را بریزید و مواد قالب زده را داخل آن غلت دهید ، توپک ها را به مدت دو ساعت فریز کنید، سپس آماده سرو است. 

توجه: توپک ها باید در فریز نگهداری شود.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا کره بادام زمینی، روغن نارگیل یا MCT ،شرین کننده و وانیل را باهم مخلوط کرده و سپس قالب میزنید و داخل فریزیر قرار میدهید تا ببندد. بعد از یک ساعت آماده سرو است. 

توجه :فت بمب باید در فریز نگداری شود. 

نوش جان 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا بادام ها را به مدت چند ساعت در آب خیسانده (مثلا از شب قبل تا صبح) سپس پوست آنها را جدا کرده و همرا یک لیوان آب سرد میکس کنید، تا تبدیل به شیر بادام شود. 

شیر بادام رابا شیرین کننده ترکیب کرده و روی حرارت قرار داده تا به جوش آید هنگامی که اولین مایع اولین قل را زد آرد نارگیل و کره را اضافه کرده و روی حرارت کم آرام آرام هم زده در این مرحله پودر ژلاتین را که با نصف لیوان آبترکیب کرده اید را اضافه کرده مقداری که حرارت دید زعفران ، گلاب و هل را اضافه کرده و داخل ظرف سرو ریخته و بگذارید سرد شود. 

نوش جان. 

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا تخم مرغ را همرا با کره آب شده مخلوط می کنیم. 

سپس آرد بادام، خامه (باید با دو قاشق غذا خوری آب رقیق شده باشد)، شیرین کننده ترکیب میکنیم و سپس بیکینگ پودر ، وانیل ، گردوو آب لیمو را اضافه می کنیم ، ترکیب آماده شده را در قالب مورد نظر که از قبل داخل آن را چرب کرده اید برزید و داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه به مدت بیست دقیقه قرار دهید. برای تزیین روی کیک میتوانید از شکلات چیپسی تلخ یا شکلات تلخ آب شده استفاده کنید. 

نوش جان 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

پیاز خرد شده را با روغن مجاز تفت میدهیم، دل مرغ را که پاک کرده و شستیم به آن اضافه نموده، مقداری که تفت خورد زرد چوبه، فلفل ، رب و لیمو عمانی را اضافه کرده،دو لیوان آب داخل قابلمه ریخته و میگذاریم تا خوب بپزد و جا بیوفتد. (بهتر است با زود پز پخته شود چون دل مرغ بافت سفتی داردوبه راحتی حالت نرمی نمیگیرد. ) 

نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا جگر مرغ را شسته و به قطعات کوچک تکه میکنیم ، سپس پیاز را خرد کرده داخل ماهی تابه میریزیم تفت میدهیم بعد، جگر ها را به آن اضافه میکنیم و در آخر زردچوبه و نمک را اضافه میکنیم کمی تفت میدهیم ، یک لیوان آب داخل قابلمه میریزیم و میگذاریم تا قدری جگر ها بپزد و آب آن تبخیر شود. غذا آماده سرو است. 

نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا تخم مرغ ها و بیکینگ پودر را باهم زده و سپس ادویه ها و شرین کننده را اضافه میکنیم و سپس کره بادام زمینی و بادام زمینی خرد شده را اضافه می کنیم و باهم ترکیب میکنیم وبعد به اندازه های دلخواه روی سینی فر که از قبل مقداری چرب کرده ایم میگذاریم .

 برای بیست دقیقه در فر با دمای صدو هشتاد می پزیم. 

 نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا گیاه بهاری (یا نعناع واسفناج) را خرد کرده سپس ماست را همراه نصف پیمانه آب رقیق میکنیم و بعد تخم مرغ و نمک را داخل آن میریزیم و ترکیب میکنیم.(باید ترکیب غلظ باشد چون از هیچ ماده ای برای غلظت استفاده نمی شد. ) ترکیب به دست آمده را روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش آید سپس گیاه یا سبزی را اضافه می کنیم مدای که پخت و گیان تغیر رنگ داد غذا آماده سرو است. در صورت استفاده از دانه چیا میتوان در آخر اضافه کرد. 

توجه:نباید مانندآش دوغ غیر کتویی آب به ترکیب (ماست همزده شده) اضافه شود. 

نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

برای تهیه این صبحانه خوشمزه ابتدا تخم مرغ را همرا پنیر پیتزا و پنیر خامه ای وتخم مرغ با همزن دستی یا چنگال می زنیم تا یکدست شوند و سپس پودر سیر و فلفل سیاه و آویشن و نمک را اضافه میکنیم ، هم اکنون مواد، آماده ی پخت در ماهیتابه است،

کره را داخل ماهیتابه گرم قرار دهید تا آب شود و بعد مواد را به اندازه یک ملاقه جدا کنید و داخل ماهی تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار داده تا برشته شود هر دو طرفش رامیگذاریم تا برشته شود در صورت وجود پنیر پیتزای ورقه آن را روی پنکیک میگذاریم و تا کمی ذوب شود، اکنون آماده سرو است. 

نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا همه ی مواد را داخل میکسر میریزم و به مدت ۳۰ثانیه میزنیم تا میکس شود ، سپس در ظرف مورد نظر ترکیب به دست آمده را ریخته و داخل یخچال قرار می دهیم تا کمی سرد شود  بعد از نیم ساعت دسر آمده است. (قرار دادن این دسر در یخچال بستگی به سلیقه شما است. )

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا خیار هارا پاک کرده و خورد میکنیم، سپس با ماست و نمک و سبزی خشک مخلوط میکنیم. سپس دانه چیا را اضافه میکنیم. دسر ما آماده است. 

این دسر به علت داشتن پروتئین ماست بسیار مفید بوده، کربوهیدرات آن بسیار کم است. به علت داشتن دانه های چیا باعث میشود در زمان فستینگ، بدن کم آب نماند. 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

برای تهیه سس ریحان: ریحان، سیر و روغن زیتون را در خرد کن بریزید تا مخلوط شوند.
برج بادمجان: بادمجان، پنیر موزارلا و گوجه فرنگی را در قطعات یک سانتی متری برس دهید. سپس بادمجان ها را در ماهیتابه کمی سرخ کنید. در ظرف مورد نظر، ابتدا بادمجان، سپس پنیر موزارلا و سپس گوجه فرنگی را قرار دهید. سپس مقداری از سس ریحان را روی مواد بریزید.

در هر بشقاب تا شش قطعه استفاده کنید. در نهایت سس ریحان را روی همه مواد بریزید.
سس ریحان را در مقدار زیاد درست کنید تا بقیه آن را در فریزر گذاشته و برای روزهای دیگر استفاده کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا پیاز هارو نگینی خرد میکنیم با گوشت چرخ کرده تفت میدیم سپس کلم ها رو رشته ای خرد میکنیم و بعد از این که جوشت چرخ کرده کمی پخت کلم هارو بهش اضافه میکنیم. 

نکته: در صورت تمایل میتوان کلم های خرد شده را کمی پخت و بعد به مواد اضافه کرد.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

برای تهیه پایه چیز کیک ابتدا همه مواد مواد پایه را (آردنارگیل، تخم مرغ و کره ) باهم ترکیب میکنیم تا یک خمیر تهیه شود سپس خمیر را در یک قالب پهن میکنیم به طوری که خمیر تا لبه قالب بالا می آوریم ، این پایه را داخل مایکروفر به مدت پنج دقیقه یا داخل فر به مدت یک ربع قرار میدهیم تا کمی پخت شود وحالت بسکویتی به خود بگیرد. 

برای تهیه مواد میانی پودر ژلاتین را داخل یک لیوان آب داغ حل کنید ، سپس پنیر و خامه را مخلوط کنید و ژلاتین حل شده را با آنها ترکیب کنید و در آخر ترکیب به دست آمده را داخل پایه ای که آمده کرده اید بریزید به مدت دو ساعت داخل یخچال بذارید تا خودشو بگیره برای تازیین روش از توت فرنگی یا مربای توت فرنگی کتوی استفاده کنید عالی میشه. 

نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

برای تهیه این کوکو سبزی خوشمزه ابتدا، تخم مرغ هارو به همراه نمک ٬ زرد چوبه و فلفل سیاه داخل یک ظرف گود بایک چنگال میزنیم تا باهم ترکیب بشن. 

سپس به ترکیب آماده شده، سبزی و کره رو اضافه میکنیم وباچنگال هم میزنیم تا یکدست بشه. 

برای پخت این کوک سبزی دو روش پخت وجود داره :1.داخل فر

2.داخل ماهی تابه 

1.در صورت استفاده از فر ، فر رو گرم کنید سپس کف سینی فر رو چرب کنید و بعد آب مواد رو بگیرید و داخل سینی فر پهن کنید. دما و زمان بستگی به فرتون داره، من دمافر رو روی۲۵۰درجه سانتی گراد گذاشته بودم به مدت ده دقیقه تا یک ربع گذاشتم اول حرارت پایین رو روشن کردم و چند دقیقه آخر حرارت ردیف بالا رو. 

2. و در صورت استفاده از ماهی تابه میتونید کره رو با مواد ترکیب نکنید و داخل ماهی تابه بریزید و سپس مواد رو به ماهی تابه گرم که کره را از قبل اضافه کرده اید بریزید و بعد با پشت کفگیر پهن کنید، سر ماهی تابه رو بذارید تا پخت بشه. (ماهی تابه ای که استفاده میکنید کمی پهن باشه بهتره) 

نوش جان

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

گوشت گوسفند ی یا گوساله را به تکه های کوچک خرد کرده ودر روغن حیوانی یا دنبه با یک پیاز درشت سرخ می کنیم.ودر آب قلم یا استخوان  می پزیم.
ماست یونانی را با یک تخم مرغ مخلوط کرده و خوب هم می زنیم ومی جوشانیم.دراخر ماست رابا گوشت واب گوشت مخلوط کرده ویک ربع ساعت می گذاریم باهم بپزند.
می توانیم این غذا را با مرغ یا بوقلمون هم درست کنیم.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

برای تهیه این کیک ساده و خوشمزه ابتدا تخم مرغ هارو باهمزن برقی به مدت سه دقیقه میزنیم و سپس مواد خشک رو (پودر کاکائو، شیرین کننده بیکینگ پودر و نمک) 

به تخم مرغ اضافه میکنیم و با یک لیسک یا قاشق هم میزنیم ،و در آخر خامه رو اضافه میکنیم و باهم ترکیب میکنیم، در این مرحله ترکیب به دست آمده رو داخل یک قالب مناسب می ریزیم(مانند قالب داخل عکس. 

قالب نباید بزرگ باشه) ، داخل فر بادمای ۲۵۰درجه سانتی گراد به مدت بیست دقیقه قرار میدهیم. 

(ترجیحا ده دقیقه یا یک ربع اول قسمت پایین فر روشن باشه و پنج دقیقه پایانی ردیف بالا) 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا پودر ژلاتین رو داخل یک لیوان آب جوش حل میکنیم ، سپس پنیر و خامه و شیرین کننده رو باهم ترکیب میکنیم و بعد ژلاتین رو بهش اضافه میکنیم هم میزنیم تا یک ترکیب صاف و نسبتا روان به دست بیاد و آخر سر داخل قالب مورد نظر میریزم و داخل یخچال به مدت یک ساعت میذاریم تا ببنده. 

نوش جان

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

🥣 مواد خشک را با هم مخلوط کنید، زرده تخم مرغ را اضافه کنید، سفیده ها را برای تهیه مایونز خانگی نگدارید، آب جوش و سرکە سیب را اضافه کرده و کاملا هم بزنید. سپس توپک های کوچک درست کرده و در صورت تمایل با دانه کنجد تزئین کنید.و در فر با درجه حرارت ۱۷۵ درجه به مدت ۵۵ دقیقه پخت کنید.

 نوش جان.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

سینە مرغ رابه تکه‌های کوچک خورشتی خرد می کنیم ودر پیاز داغ با روغن حیوانی سرخ می کنیم.بعد یک ربع  ساعت سه قاشق غذاخوری رب اضافه کرده وباهم خوب تفت داده وبامیه را اضافه کرده و درسه لیوان آب می پزیم.در ظرفی جداگانه کلم برگ های ریز شده رابا کره وشنبلیله کمی تفت می دهیم تا بوی بد کلم گرفته شود وسپس همه را باهم وباشعله ملایم حدود یک ساعت می پزیم.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

کلم بروکلی را به خوبی بشویید. سپس آنها را خرد کرده و 4 الی 5 دقیقه در بخار بپزید.

بروکلی را با چاقو ریز خرد کنید. پیاز را رنده کنید و آب پیاز را بگیرید. شوید و جعفری را خرد کنید.

تمام مواد را با نوک انگشتانتان هم بزنید. در آخر تخم مرغ را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مواد آب نیندازد.

به مواد هر شکلی دوست دارید بدهید و داخل سینی فر که کاغذ روغنی انداختید بچینید و در فر 180 درجه بپزید.

اگر میخواهید سرخ کنید 1 استکان روغن زیتون را داخل ماهیتابه بریزید و گرم کنید.

مقداری از مواد بردارید و با دست شکل داده و داخل ماهیتابه سرخ کنید.

می توانید مواد را با قاشق بردارید و داخل ماهیتابه بریزید و با پشت قاشق شکل بدید. پشت و روی کوفته ها را سرخ کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

تخم کتان را در آسیاب یا غذا ساز پودر کنید.سپس در یک کاسه آن را با استویا و بیکینگ پودر و دارچین و نمک مخلوط کنید.
تخم مرغ و وانیل را با هم در ظرفی با همزن  مخلوط کنید، سپس بقیه مواد را اضافه کنید. 
کره را به ماهیتابه اضافه کنید، سپس یک چهارم لیوان از مواد را روی تابه بریزید ، حدود سه تا چهار دقیقه پخت کنید، سپس آن را به طرف مقابل برگردانید تا طرف دیگر پخت شود.
میتوانید آن را با کره یا پنیر خامه ای میل کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

تخم کتان را در آسیاب یا غذا ساز پودر کنید.سپس در یک کاسه آن را با استویا و بیکینگ پودر و دارچین و نمک مخلوط کنید.
تخم مرغ و وانیل را با هم در ظرفی با همزن  مخلوط کنید، سپس بقیه مواد را اضافه کنید. 
کره را به ماهیتابه اضافه کنید، سپس یک چهارم لیوان از مواد را روی تابه بریزید ، حدود سه تا چهار دقیقه پخت کنید، سپس آن را به طرف مقابل برگردانید تا طرف دیگر پخت شود.
میتوانید آن را با کره یا پنیر خامه ای میل کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

تخم کتان را در آسیاب یا غذا ساز پودر کنید.سپس در یک کاسه آن را با استویا و بیکینگ پودر و دارچین و نمک مخلوط کنید.
تخم مرغ و وانیل را با هم در ظرفی با همزن  مخلوط کنید، سپس بقیه مواد را اضافه کنید. 
کره را به ماهیتابه اضافه کنید، سپس یک چهارم لیوان از مواد را روی تابه بریزید ، حدود سه تا چهار دقیقه پخت کنید، سپس آن را به طرف مقابل برگردانید تا طرف دیگر پخت شود.
میتوانید آن را با کره یا پنیر خامه ای میل کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

 

همه مواد را با هم مخلوط کرده و در یخچال قرار دهید. برای حد اقل چهار ساعت، تا دانه های چیا شکل ژل به خود بگیرند.
میتوانید برای طعم دار کردن این پودینگ از دارچین یا پودر کاکائو هم استفاده کنید.اگر بافت دانه چیا را دوست ندارید میتوانید قبل از اضافه کردن به پودینگ، آنرا در یک مخلوط کن پودر کنید.

دانه های چیا  پر از فیبر ، چربی های امگا 3 ، پروتئین و ویتامین ها و مواد معدنی ضروری هستند.

آنها برای سلامتی دستگاه گوارش شما عالی هستند و یکی از غذاهای آنتی اکسیدان طبیعت هستند

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

پیاز و گوجه فرنگی و سیر و قارچ را تمیز کرده و خورد کنید.

فلفل دلمه ای را داخل فر پخت کنید، در صورت عدم دسترسی به فر، میتوانید آن را در یک ماهیتابه درب دار هم مقداری تفت دهید.

گوشت چرخ کرده را با پیاز و کره یا روغن زیتون در یک ماهیتابه دیگر سرخ کنید و درب آن را بگذارید تا کامل پخت شود.

سپس قارچ و گوجه جعفری را اضافه کنید. نمک، و ادویه جات دلخواه را اضافه کنید.
فلفل ها را از وسط نصف کرده و محتویات اضافه آن را حذف کنید.

سپس آنها را با مواد خود در کنید. چهار عدد فلفل دلمه ای شکم پر خواهید داشت که نت ک

ر کدام ۵ گرم است. نوش جا

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

روش تهیه سس:

ابتدا روغن زیتون را به ماهیتابه اضافه کنید و سپس سیر، و بادام را اضافه کنید تا رنگ طلایی بگیرند. سپس آنها را به یک کاسه منتقل کنید. سپس گردو را به ماهیتابه اضافه کنید. بعد از طلایی شدن آن را به طرف بادام و سیر منتقل کنید. سپس جعفری را تفت دهید و آن را به طرف منتقل کنید

سپس پیاز را خورد کرده و در روغن زیتون سرخ کنید، در صورت تمایل میتوانید گوجه فرنگی خورد شده، یک عدد متوسط اظافه کنید. سپس بقیه موادی را که از قبل تهیه کرده بودید اضافه کرده و نمک و سرکه سیب را به آنها اضافه کنید . حدود ده دقیقه پخت کنید. سس شما آماده است.

سبزیجات را هم میتوانید گریل کنید یا اینکه در یک ماهیتابه با روغن زیتون تفت دهید سپس با سس میل کنید. نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

گوشت مرغ را بعد از تکه تکه کردن با سیر و پیاز خورد شده و زنجبیل و سرکه سیب مخلوط کرده و با نصف روغن زیتون تفت دهید.

بعد از سرخ شدن مرغ، بقیه سبزیجات خورد شده را اضافه کنید. یک قاشق کره و نمک به مواد اضافه کرده و بعد از اینکه آب مواد گرفته شد، غذا آماده سرو است.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

پودر پسیلیوم یک ماده فوق العاده در سبک آشپزی کتو است. شناخت آن و آگاهی در مورد نحوه استفاده از آن باعث ایجاد تحول در برنامه روزانه تان میشود.
ما در این جا سعی میکنیم دستور پخت یک نوع خمیر پیتزای کتویی  سریع بر پایه پودر پسیلیوم را آموزش دهیم

همه مواد خشک را در ظرفی بریزید.

سپس تخم مرغها را اضافه کرده و همه مواد را با میکسر حدود ۳۰ دقیقه هم بزنید.
سپس در یک ماهیتابه، روغن زیتون یا کره را ریخته و بعد از گرم شدن، با قاشق یک دایره متوسط از مواد درست کنید.

وقتی که لبه های نان شروع به قهوه ای شدن کرد، نان را به طرف مقابل برگردانید. میتوانید برای ادامه تهیه پیتزا، آن را به فر منتقل کنید یا اینکه در ماهیتابه ادامه مراحل را انجام دهید.
بعد از یک یا دو دقیقه، نان شما آماده است.
میتوانید روی نان را با سه قاشق غذاخوری  سس گوجه فرنگی یا سس کم کربوهیدرات دیگری بپوشانید.

 

 

سپس پنیر پیتزا را روی آن بریزید و بعد از پخت، آن را بردارید. میتوانید آن را با جعفری و ریحان خورد شده سرو کنید.

 

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

ابتدا سینه مرغ را به قطعات کوچک برش دهید. سپس روغن زیتون، زعفران،  آب لیمو و سیر خورد شده را در ظرفی با هم مخلوط کنید. سینه مرغ را با نمک و فلفل طعم دار کنید.

مواد سس را حدود یک ربع حرارت دهید تا کمی قوام پیدا کند. در یک ظرف مخصوص فر یا یک ماهیتابه، مواد سس را با قطعات مرغ آغشته کنید،

سپس مواد را در فر قرار داده و به مدت نیم ساعت پخت کنید، یا در صورت تمایل در یک ماهیتابه آنها را پخت کنید.

اسفناج را با پنیر خامه ای در یک ماهیتابه مخلوط کنید ، سپس غذای شما آماده سرو است.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

 

_پیاز را به همراه کره در تابه می‌ریزیم و بعد از اینکه پیاز تغییر رنگ داد فلفل قرمز را اضافه می کنیم کدو را خرد کرده و سپس قارچ را خرد کرده و اضافه می‌کنیم بعد نمک و فلفل را افزوده و هم میزنیم تا سرخ می شود. 

 افرادی که در دوران تثبیت هستند میتوانید سیب زمینی را جدا سرخ کرده وبه آن اضافه کنید. اما اگر در رژیم هستید سیب زمینی را حذف کنید.

نوش جان

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

مواد سوپ:

نصف پیاز کوچک

دو عدد ساقه کرفس

گوجه فرنگی یک عدد متوسط

روغن زیتون یا کره دو قاشق غذاخوری

۶۰ گرم اسفناج
کدو یک عدد متوسط
ابتدا گوشت چرخ کرده، پنیر پارمیزان و تخم مرغ و نمک و فلفل و پودر پیاز را در ظرفی مخلوط کنید.سپس از ترکیب حاصل توپک های کوچک حدودا ۳۰ گرمی تهیه کنید.
توپک ها را در ماهی تابه با روغن زیتون یا کره مقداری سرخ کنید.
برای تهیه سوپ هم در ظرفی جداگانه پیاز، اسفناج ، کرفس و کدوی خورد شده را در کره تفت داده و سپس آب را اضافه کرده و بپزید. وقتی سبزیجات نرم شدند، گوجه خورد شده یا رب گوجه فرنگی و توپک ها را اضافه کنید و بعد از ده دقیقه آماده سرو است.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین


تخم مرغ ها را در ظرفی با همزن کامل هم بزنید. سپس کره آب شده را نیز اضافه کنید و هم بزنید، سپس مواد خشک را مرحله مرحله اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر یک دستی درست شود. سپس در یک قالب مناسب یا از کاغذ روغنی استفاده کنید یا قالب را چرب کرده و مواد را صاف کنید. قالب را در فر گذاشته و نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه با حرارت مناسب نان را پخت کنید. بعد از برش دادن نان میتوانید آن را با شوید خشک تزئین کنید. این نان را میتوانید با کره یا پنیر خامه ای و گردو میل کنید.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

برای پایه سوپ، خیار ، فلفل دلمه ای ، گوجه فرنگی، سیر، سرکه ، روغن زیتون و آب را در میکسر یا غذاساز بریزید و همه مواد را کاملا صاف کنید. سپس مواد سوپ را به یک پارچ منتقل کرده و حد اقل  نیم ساعت در فریزر قرار دهید.

در این فاصله، خیار و فلفل دلمه ای را خورد کرده و گوجه فرنگی ها  را نصف کنید. سپس این مواد را به پایه سوپ اضافه کنید و آن را با روغن زیتون یا کره تزئین کنید.

این سوپ جزو غذاهایی است که سرد سرو میشوند و برای فصل تابستان بسیار مناسب است، به علت گیاهی بودن پایه آن غنی از آنتی اکسیدان و ویتامین C است.

نمایش نویسنده :گروه کتوژین

آرد بادام، پودر پوسته پسیلیوم، اب، بیکینگ پودر و تخم مرغ را در میکسر یا غذاساز بریزید. و آن را هم بزنید تا مثل خمیر بازی فرم بگیرد.

در یک ظرف دیگر پنیر خامه ای و پنیر موزارلا را ترکیب کرده و در مایکروویو حرارت دهید تا ذوب شده و فرم یکدستی بگیرد.

پنیر را به خمیر قبلی اضافه کنید. و در میکسر هم بزنید تا فرم یکدستی بگیرد. سپس خمیر را به یک کاسه چرب شده  منتقل کنید و و آن را با یک  پارچه بپوشانید و یک ساعت در دمای اتاق بگذارید تا  فرم بگیرد.

فر را روشن کنید و قالب را با یک کاغذ روغنی بپوشانید.  دستتان را با کره چرب کرده خمیر را به چهار بخش مساوی تقسیم کنید. هر قسمت باید شکل استوانه های در حد ده سانتی متر داشته باشد.