توضیحات دکتر اریک وستمن در مورد ریزش مو در رژیم کتوژنیک


سلام، من دکتر اریک وستمن هستم، امروز میخواهم در مورد موضوع ریزش مو براتون صحبت کنم. من در مورد ریزش مو اطمینان و قوت قلب  زیادی به افرادی که رژیم کتوژنیک را به عنوان یک برنامه پزشکی برای کاهش وزن شروع کرده اند،  میدهم. خیلی مهمه که شما بدانید که همه‌ی موهای یک فرد، طی یک دوره سه تا پنج ساله جایگزین میشوند. که باعث میشه افراد در این بازه ها ریزش مو را تجربه کنند. ممکن است برخی افراد، بعد از هر اتفاق پر استرس، ریزش موی زیادی را تجربه کنند. و کاهش وزن ، یک اتفاق پر استرس است برای بدن. این نوع ریزش موی ناشی از استرس، تلوژن افلوویوم، telogen effluviom نام دارد. نوعی ریزش موی ناشی از استرس. این نوع ریزش مو اسکار بر جای نمی‌گذارد و سه تا چهار ماه بعد از کاهش وزن ، اتفاق می افتند.

چون کاهش وزن، یک اتفاق پر استرس است. و این موها در عرض دوازده ماه رویش مجدد پیدا خواهند کرد. قسمت دشوار کار اطمینان بخشی ما به افراد این است که این موهایی که دوباره رویش پیدا میکنند، حتی سالمتر از موهای قبلی هستند.  آنها فقط به زمان برای رویش مجدد نیاز دارند. کمبود آهن و یا مشکلات مربوط به تیروئید می‌توانند یکی از علل ریزش موی شدیدتر بشند، شما میتوانید بعد از گذشت سه تا شش ماه از رژیم کتوژنیک، این موارد را چک کنید.

برای این کار میتوانید نزد یک پزشک بروید و این موارد را کنترل کنید، سطح تیروئید، کمبودهای تغذیه ای، انمی و ... من همیشه به افراد یادآوری میکنم که مطمئنن شوید که رژیم کتوژنیک را به روش درستی اجرا میکنید.

مصرف مکمل های مثل بیوتین، B کمپلکس، زینک و ویتامین دی سه در برخی افراد موثر بوده است.

در مورد کمبود پروتئین هم باید گفت که شما در رژیم کتوژنیک، پروتئین های سالم میخورید و دچار کمبود پروتئین نمی‌شوید.

چیزی که شما لازم است بدانید این است که این اتفاق ناشی از پاسخ بدنتان به استرس کاهش وزن است و یک امر موقتی است که بعد از یک دوره زمانی این موها بصورت قویتر و سالم‌تری رویش مجدد پیدا خواهند کرد.