تاریخچه رژیم کم کربوهیدرات (low-carb diet)

شاید شما هم شنیده باشید که بعضی از افراد می گویند که رژیم کم کربوهیدرات یک «مد» جدید است ولی کاربرد رژیم با محدودیت کربوهیدرات به سال ۱۷۹۷ بر می گردد که جراح بریتانیایی دکتر جان مولا آن را برای بیماران دیابتی به کار برد.
در سال ۱۸۲۵  وکیل، سیاستمدار و متخصص تغذیه بریلات ساورین در کتاب خود به نام «فیزیولوژی طعم» پیشنهاد کرد که آرد و نشاسته را جهت جلوگیری از چاقی از رژیم غذایی خود حذف نمایید. کتابی که آن زمان‌ هرگز اجازه چاپ پیدا نکرد!
کاربرد محدود کردن کربوهیدرات برای درمان دیابت به اوایل قرن ۱۹ بر می گردد. Westman, Yancy, & Humphreys, 2006
 در اوایل قرن ۲۰ هم کاربرد آن برای درمان صرع شروع شد.
در سالهای  ۷۰-۱۹۶۰ پزشکان و متخصصین تغذیه نیز  محدود کردن کربوهیدرات را برای کاهش وزن زیاد پیشنهاد می‌دادند. (Atkins, 1972; Mackarness, 1975, Yudkin, 1972)
اخیراً نیز رژیم کتوژنیک به عنوان درمان غیر دارویی موثر برای صرع مقاوم به درمان کودکان معرفی مجددا معرفی شده است.

(McKenzie et al., 2017)

به علاوه محدود کردن کربوهیدرات به عنوان اقدام موثر تغذیه ای در درمان دیابت نوع ۲ معرفی شده است
با وجود آثار مفید بالقوه تعداد زیادی از پزشکان بالینی هنوز نگران این موضوع هستند و آنهایی هستند که معتقدند این رژیم برای معالجه دیابت تیپ ۲ از برنامه عملی خارج است.
در سال ۲۰۱۸ انجمن اروپایی مطالعه دیابت (EASD) و انجمن دیابت آمریکا (ADA) در بروزرسانی بیانیه خود رژیم های کم کربوهیدرات را از جمله مداخلات توصیه شده برای مبتلایان به دیابت نوع ۲ معرفی می کند.
 (Davies et al., 2018)
یک سال بعد از آن نیز مجدداً در ۲۰۱۹ ADA بیانیه ی   دیگری را منتشر کرد و رژیم های غذایی کم کربوهیدرات را یکی از گزینه های درمانی برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ معرفی می کند.  (Evert et al., 2019)
با این وجود روش های دیگری برای کنترل سندرم متابولیک و دیابت وجود دارد که شامل عمل های جراحی چاقی و رژیم های کم کالری می باشند.
ولی درک اساسی از فیزیولوژی تغذیه نشان میدهد که به گفته ADA ، کاهش کربوهیدرات ها یک روش بسیار موثر برای کاهش قند خون است که همزمان پیامدهای متابولیت مثبت دیگری نیز دارد.