بادمجان شکم پر کتویی
نام غذا:
بادمجان شکم پر کتویی
گروه:
نهار و شام
مناسب برای:
دو نفر
مواد لازم:
1.بادمجان دو عدد نسبتا بزرگ 2.پیاز یک عدد متوسط 3.گوشت چرخ کرده ۱۰۰گرم 4.سیر یک حبه 5.رب سه یاچهار ق غ 6.گوجه فرنگی چهار عدد نسبتا بزرگ 7.پنیر پیتزا به دو ق غ 8.آویشن به مقدار دلخواه (در صورت تمایل) می شود سبزی های معطر دیگر هم اضافه نمود. 9.نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار دلخواه
طرز تهیه:

برای تهیه بادمجون شکم پر ابتدا بادمجون ها را پوست میگیریم نمک میزنیم تا تلخی بادمجون برود و یک برش طولی هم میزنیم و قسمت داخلی بادمجون رو خالی میکنیم (شکم بادمجون رو در میاریم). و داخل روغن با شعله ملایم سرخ میکنیم.

مواد میانی بادمجون:

پیاز رو تفت میدیم سپس سیر ،قسمت درونی بادمجون رو (که در مرحله اول در آوردیم.) و گوشت چرخ کرده رو اضافه می کنیم ،می گذاریم تا کمی تفت بخوره و بعد رب ، و آخر سر سبزی معطر را اضافه میکنیم.

سس گوجه :(که در نهایت بادمجون هارو داخلش قرار میدهیم.)

گوجه ها رو ریز ریز خرد کنید یا میکس کنید تا پوره بشه و کمی پیاز داغ براش تهیه کنید و داخل پیاز داغ بریزید و دو ق غ رب رو به همرا نصف لیوان آب اضافه کنید و بذارید بپزه و غلیظ بشه .(اگر تمایل داشتید میتونید مقداری سبزی معطر به این سس اضافه کنید.) 

وقتی که بادمجون های سرخ شده رو با موادی که براش آماده کرده بودید پر کردید روش پنیر پیتزا میریزید و داخل سس میذارید تا پنیر پیتزا ها آب بشه.

(من داخل فر گذاشتم به مدت پنج دقیقه با دمای ۱۸۰درجه تا روی پنیر پیتزا کمی طلای بشه.)

ثبت نظر (0 نظر)