آشنایی با پودر پسیلیوم ( اسفرزه) در رژیم کتوژنیک

پسیلیوم  نوعی فیبر است که از پوسته های دانه های گیاه Plantago ovata تهیه می شود. بعضی اوقات با نام ispaghula به کار می رود.
معمولاً به عنوان ملین شناخته می شود.
با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که مصرف psyllium برای بسیاری از قسمت های بدن انسان از جمله قلب و پانکراس مفید است.
تحقیقات نشان داده است که مصرف فیبر محلول می تواند به افراد در مدیریت سطح کلسترول کمک کند.
تنظیم مناسب کلسترول برای همه مهم است ، اما برای افراد بالای 50 سال بسیار حیاتی است.
 پسیلیوم می تواند با کاهش فشار خون ، بهبود سطح لیپیدها و تقویت عضلات قلب بر روی سلامت قلب شما تأثیر بگذارد.پ

پودرپسیلیوم یک ماده فوق العاده در سبک آشپزی کتو است. شناخت آن و آگاهی در مورد نحوه استفاده از آن باعث ایجاد تحول در برنامه روزانه تان میشود.

 پود پسیلیوم به دلیل خاصیت عالی قابلیت حل شدن در آبی که دارد، می تواند با جذب آب تبدیل به ترکیبی غلیظ و چسبناک شود که در برابر هضم شدن در روده کوچک مقاومت می کند. این مقاومت در برابر هضم شدن، به تنظیم کلسترول بالا، تری گلیسیرید و سطح قند خون کمک می کند. همچنین در کاهش وزن و درمان یبوست موثر خواهد بود. علاوه براین، برخلاف منابع دیگر فیبری، پسیلیوم حساسیت زا نیست و با بدن اکثر افراد سازگار است.
تحقیقات نشان داده است مکملهای فیبری با پایین آوردن سطح انسولین، مقدار قند خون را کاهش می دهند و این خاصیت، خصوصا در مورد فیبرهایی مانند پیسیلیوم که در آب حل می شوند، بیشتر است. در حقیقت، پیسیلیوم در این زمینه نسبت به سبوس غلات دیگر مانند گندم و برنج و ... بهتر عمل می کند و این به دلیل فرم فیبری ژله مانند آن است که می تواند هضم غذا را کندتر کند و در نتیجه به تنظیم سطح قند خون کمک کند.
فیبرهایی مانند پسیلپوم که چسبناک و لزجند می توانند به کنترل اشتها و کاهش وزن کمک کنند.
شما میتوانید با کلیک کردن اینجا پخت یک پیتزای سریع کتویی بر پایه پودر پسیلیوم را مشاهده نمایید