کاهش وزن، یک تغییر سبک زندگی!

✏️ نمودار کاهش وزن، سمت چپ: آنچه که اغلب مردم تصور میکنند. سمت راست: چیزی که در واقعیت رخ میدهد.

نمودار کاهش وزن یک نمودار خطی صاف نیست. یعنی تغییرات ترازو هر روز 0.4 گرم یا هر هفته نیم کیلو کاهش را نشان نمیدهند. نوسانات جزئی وزن مهم نیستند. چیزی که ترازو به شما نشان میدهد بسته به اینکه آن روز چه چیزی خورده اید، محتوای دستگاه گوارش، حمام رفتن، ورزش و ... فرق میکند.

همانطور که در شکل فوق میبینید، ۲.۵کیلو چربی با همان مقدار عضله تفاوت زیادی دارن، یعنی شما ممکن است در ترازو تغییر وزن زیادی نداشته باشید، اما شکل بدن و وضعیت سلامتی تان تغییر زیادی کرده باشد.
به غیر از ترازو وسایل بسیار زیادی برای پیشرفت در برنامه کاهش وزن وجود دارد شامل غذا خوردن عاقلانه، غذاهای گیاهی و غیره می باشد. علاوه بر این موارد، افزایش انرژی، افزایش دامنه ی حرکات، اندازه شدن لباس ها و کاهش سایز از دیگر معیارهای موفقیت محسوب می شوند.
این کاهش سایز و وزن نیستند که تعیین کننده ی ارزش های شما هستند. کاهش وزن سریع و نرساندن مواد مغذی به بدن موجب از دست دادن ماهیچه ها می شود و حتی سلامت را به خطر می اندازد. با نظر به اینکه وزن و سایز تعیین کننده ی ارزش ها نیستند، انتخاب های سالم تری خواهید داشت.
به بدن خود احترام بگذارید. بدن خود را تقویت کنید. بدن خود را به چالش بکشید. بدن خود را حرکت دهید و بیشتر از همه، بدن خود را دوست داشته باشید.
کتو مثل ازدواج است. اگر تقلب کنید ، کار نمی کند!
من این نقل قول را دوست دارم زیرا به شما یادآوری می کند که پیراشکی یا کیک فایده ای ندارد که مجدداً راه خود را به کتوز مجدداً شروع کنید!
عاشق روند کار شوید و نتایج به دست می آیند. "
هر وقت نا امید شدید، به هدف خود فکر کنید.
"چربیها  را به خاطر آنچه نان انجام داد سرزنش نکنید."
از چربیها نترسید، آنها شما را در ادامه این راه کمک خواهند کرد، آنها دوستان جدید شما هستند.
"موفقیت مجموع تلاشهای کوچک است که روز اول تکرار می شود.
شما قبل یا بعد از عکس نیستید.
این یک تغییر سریع نیست. این یک سبک زندگی است.
کتو راهی است برای زندگی بهتر غذا خوردن و نه راهی برای از دست دادن سریع 15 پوند!
بعضی اوقات افراد اطراف شما سفر شما را درک نمی کنند. این ها نباید شما را تا امید کند و از ادامه راه بازدارد.