پرسش و پاسخ در مورد روزه داری متناوب، قسمت دوم

سوال در مورد مصرف الکل در دوره روزه داری متناوب:

من به بیمارانم توصیه میکنم که در دوره روزه داری متناوب برای کاهش وزن/ معکوس کردن دیابت مصرف الکل را متوقف کنند. دلیل آن هم بسیار ساده است. چون بدن میتواند الکل را به عنوان سوخت مصرف کند. و این با هدف ما که مصرف ذخایر بدن است تناقض دارد.

من در مورد تفاوت کربوهیدرات کل با نت کرب کمی سردرگم هستم. و اینکه آیا فیبر مصرف شده هم در مقدار کل کربوهیدرات باید محاسبه شود؟

من موافق این نظریه هستم که مشکل اصلی در زمینه افزایش وزن و نیز ابتلا به دیابت از مقدار بالای انسولین ناشی میشود. فیبر مصرفی چون باعث کاهش سطح انسولین میشود نباید مشکلی ایجاد کند . پس مفهوم نت کرب چون میزان فیبر از کل مقدار کربوهیدرات مصرفی کم میشود، حس بهتری ایجاد میکند.

در مورد وعده افطار (break fast) ، آیا شکستن روزه با وعده سنگین خطرناک است؟ من در طول فست خیلی گرسنه میشوم و معمولا در وعده افطار غذای سنگین مصرف میکنم.

مصرف غذای سنگین در وعده افطار خطرناک نیست اما ناخوشایند است. من توصیه به مصرف مقداری اجیل یا یک سالاد کوچک میکنم. و سپس حدود یک ساعت ونیم به بدن خود برای هضم آن زمان بدهید.

روزه داری متناوب و دیابت نوع 2:

 

اثرات منفی احتمالی روزه داری متناوب و LCHF
آیا طبیعی است که در طی سریع کاملاً سرد باشم؟ مثل دست و پا ... مخصوصاً پا شب تشکر. امیدوارم این نشانه ای از REE من نباشد.
نه ، سرد بودن طبیعی نیست - این بدان معنی است که میزان REE شما پایین می آید. سعی کنید در روزهای غذا خوردن به اندازه کافی غذا بخورید.

من با حذف صبحانه روزه داری متناوب را شروع کرده ام. امروز این مورد را در medXp دیدم: در مطالعه ، حذف وعده های غذایی به افزایش وزن شکم مرتبط است
من مطمئن هستم که این مطالعه با رژیم های کم کربوهیدرات انجام نشده است ، بنابراین وجود دارد. شما چی فکر میکنید؟

این یک مطالعه حیوانی بود و من آن را نادیده می گرفتم. اکثر مطالعات "اثبات" این که شما باید همیشه بخورید هیچ چیز از این نوع را ثابت نمی کند. تمام وقت برای لاغر شدن غذا می خورید؟ من فکر نمی کنم

پزشک مراقبت های بهداشتی من کاملاً با LCHF همراه است - در واقع ، این روش را برای همه بیماران حمایت می کند. من در استفاده از LCHF در کاهش چربی موفقیت محدودی داشته ام. اگرچه عضله می گیرم ، بعد از 4 ماه برنامه LCHF جامد و بدون تقلب (کتوز خفیف تا متوسط) ، کاهش وزن من کم است.
در حال حاضر 16: 8 را آزمایش می کنم. HCP من کاملاً علیه روزه داری است ، زیرا او ادعا می کند که قطعاً از دست دادن وضعیت پروتئین وجود دارد. او به حالت گرسنگی یا موارد مشابه اشاره نکرد ، فقط یک نگرانی عمده این است که سطح پروتئین در بدن همیشه تحت تأثیر قرار می گیرد اگر
نظر شما در این باره چیست؟ آیا پروتئین به همان روشی که ذخیره چربی استفاده می کند ، استفاده می شود؟ اگر چنین است ، آیا می توانید با خوردن پروتئین بیشتر در پنجره 8 ساعته جبران کنید؟
حداقل از دست دادن پروتئین در رژیم 16: 8 یا حتی پس از 4 روز ناشتایی وجود دارد. این فقط یک افسانه است. من روزه متناوب را به طور عمیق در سایت خود با قسمت اول پوشش می دهم .

چرا اگر بدن شما شروع به سوختن پروتئین (عضله) برای انرژی می کند ، بدن شما انرژی را به عنوان چربی ذخیره می کند؟ پاسخ این است که اینطور نیست. این فقط یک افسانه است.

آیا در تجربه شما عوارض جانبی برای کیسه صفرا و روزه داری وجود داشته است؟ من یک رژیم 14 روزه ، 500 کالری در روز ، بدون رژیم غذایی چربی انجام داده بودم و هنگامی که به رژیم کم کربوهیدرات برگشتم ، در ناحیه مثانه صفرا ، وقتی دوباره چربی می خوردم ، درد مفرط داشتم. من در مورد تکرار این درد همراه با روزه داری عادت دارم ، زیرا مثانه صفرا کار نمی کند ، (نیازی به تولید صفرا نیست) ، زیرا من چیزی نمی خورم. نظر شما چیست؟
در هنگام روزه داری هنوز مشکلی با سنگ صفرا یا کولیک صفراوی نداشته ایم. من هنوز هیچ بحثی در مورد مشکلات کیسه صفرا با روزه داری پیدا نکرده ام و به معنای واقعی کلمه میلیون ها نفر به طور منظم روزه می گیرند

من در مورد مشکلات مربوط به ناشتایی متناوب یا طولانی مدت و مشکلات تیروئید ، به ویژه کم کاری تیروئید (یا هاشیموتو) مطالعه کردم. آیا می توانید در این مورد چیزی بگویید؟
روزه داری باعث کم کاری تیروئید نمی شود مگر اینکه به شدت دچار کمبود ید شوید. بیماری هاشیموتو یک بیماری خود ایمنی است و ارتباط زیادی با رژیم غذایی ، خوب یا بد ندارد.

گرچه مشکلات زیادی با روزه داری ایجاد می شود. متداول ترین آنها یبوست ، سردرد و گرسنگی است. راهکارهایی برای مقابله با این موارد وجود دارد. بسیاری از داروها همچنین می توانند با معده خالی مشکلاتی را ایجاد کنند و باید با پزشک در مورد آنها مشورت کنند.

هر چیز جدی تر از آن بخشی از روزه عادی نیست و باید مورد بررسی قرار گیرد.

مدتی LCHF / IF بوده ام ... تقریباً می خورم. 1200 کالری با کمتر از 5٪ کربوهیدرات… هر روز سوم. برای من راحت است ... اما آیا می توان در نهایت با کتونهای زیادی مواجه شد ... و تأثیر آنها ممکن است چیست؟
تا زمانی که دیابت نوع 1 نداشته باشید ، کتون طبیعی است و توسط بدن تولید می شود تا مغز به جای گلوکز از آن استفاده کند.

آیا روزه داری باعث از دست رفتن عضله لاغر به دلیل گلوکونئوژنز می شود؟ برخی از مطالعات کاهش وزن به بیماران مقداری پروتئین می دهد تا از تحلیل رفتن عضلات لاغر جلوگیری کند. این معقول است؟
نه اینطور نیست. من در اینجا به فیزیولوژی ناشتا در یک سری چند بخشی می پردازم .

در 24 ساعت اول بعد از غذا خوردن ، شما از اسیدهای آمینه (از پروتئین رژیم غذایی) به عنوان بستری برای گلوکونئوژنز استفاده خواهید کرد. پس از آن ، گلیسرول حاصل از تجزیه تری گلیسیرید ، بستر را فراهم می کند. پروتئین (عضله و غیره) در طول روزه داری حفظ می شود.

این را از خود بپرسید. آیا اعتقاد دارید مادر طبیعت ما را برای ذخیره انرژی اضافی به عنوان چربی طراحی کرده است ، اما به محض نیاز به آن ، شروع به سوزاندن پروتئین به جای چربی می کنیم؟ نه ، پروتئین ذخیره می شود و چربی ها در هنگام روزه داری برای سوخت سوزانده می شوند.

من به دنبال مشاوره پزشکی نیستم ، فقط فکر شما در مورد یک وضعیت کلی است ، فکر می کنید به طور کلی در چنین شرایط فرضی چه اتفاقی می افتد. شما شخصی به شدت اضافه وزن دارید ، دیابت نوع 2 شما تشخیص داده شده و چندین سال است که انسولین مصرف می کنید. روز بعد تمام داروهای آنها را برداشته و اجازه می دهید 3 روز روزه بگیرند. آیا بدون مصرف همه داروها ، چنین شخصی قندهای کم خطرناکی را تجربه می کند؟ من می دانم که در افراد دیابتی ، قند خون هرگز در هنگام روزه داری ، حتی با هفته ها روزه داری ، خیلی کم نمی شود. من فکر کردم فقط در صورت استفاده از داروها برای دیابتی ها خطر روزه گرفتن خطرناک است که تولید انسولین آنها را افزایش می دهد و آنها نمی توانند با مصرف کافی کربوهیدرات در طی روزه داری این مسئله را برآورده کنند.
بله ، در شرایط دیابتی می توان قند خون بالا و پایین را دریافت کرد. این کار همیشه باید با نظارت پزشک انجام شود. همانطور که اشاره کردید ، در افراد غیر دیابتی ، این کاهش قند خون اتفاق نمی افتد ، اما در بیماران دیابتی ، با سطح انسولین پایه بالا ، این یک احتمال قوی است.

این را قبلاً دیده بودیم ، جایی که دیابتی هایی که دوز بسیار بالایی از انسولین مصرف می کردند توانستند داروهای خود را خارج کنند ، اما از همه داروها افت قند خون داشتند. به طور معمول طی چند هفته منتقل می شود ، اما در این بین ، مشتریان می توانند علامت دار شوند.

من فقط دیدم که ممکن است یک فرد دیابتی T2 هنگام ناشتا حتی در صورت عدم مصرف دارو قند بلغوره خیلی کم داشته باشد ، زیرا من خودم را نگران می کنم.
من 60 سال دارم و از 17 سال به T2 مبتلا هستم (از 15 سال به بعد انسولین به دلیل عوارض جانبی بد متفورمین) قبل از شروع LCHF متوسط ​​از 2 سال پیش ، روزانه 100 IU انسولین داشتم.
بعد از یک سال و نیم در LCHF متوسط ​​29 واحد در روز مصرف کردم. و بعد از دیدن فیلم های شما ، یک ماه پیش برای ترک انسولین الهام گرفتم ، بنابراین مجبور شدم LCHF سخت تری بخورم ، 2 بار در روز بخورم و چند ساعت 24 روزه ناشتا باشم ، و ماه گذشته فقط 1-3 مصرف کردم چند بار در هفته واحد (سعی می کنم آن را زیر 10 میلی مول نگه دارم).
در طی این ماه قند خون 7-10 میلی مول در لیتر بوده و تقریباً انسولین ندارد.
من الان یک روز است که فقط با آب روزه گرفته ام و احساس خوبی دارم و می دانم آیا در هنگام خواب خطر کم شدن قند خون وجود دارد؟
آیا وقتی این ماده را خیلی آهسته مصرف کردم و اجازه دادم بدنم به کربوهیدرات کمتری عادت کند ، خطر کم شدن قند خون وجود دارد؟
آیا افراد مبتلا به دیابت قبل از آن به قند پایین نیز مبتلا نمی شوند؟
بنابراین چگونه یک دیابت t2 سریع می شود؟
آیا حداقل سطح قند خون قبل از خواب وجود دارد یا باید چیزی مصرف کنم؟
بدن هنگامی که برای جلوگیری از افت قند خون بسیار کم شود ، تولید گلوکز را شروع می کند ، مگر در مواردی که از داروها استفاده می کنید. ما گاهی اوقات شاهد کاهش قند خون در افرادی هستیم که هیچ دارویی مصرف نمی کنند ، اما این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که افراد انسولین را اخیراً قطع کرده اند و احتمالاً مکانیسم گلوکونئوژنز "زنگ زده" است. این معمولاً در عرض چند هفته بهبود می یابد اگرچه می تواند بیشتر طول بکشد.

من اخیراً کسی به من پیشنهاد داده است که روزه داری ممکن است روی باکتریهای روده تأثیر بگذارد (به نظر می رسد همه چیز این روزها در مورد اشکالات روده است ...) آیا این موضوع را شنیده اید؟
هر آنچه می خورید یا نمی خورید بر روی باکتری های روده تأثیر می گذارد. مهم بودن آن س isال دیگری است. من فکر می کنم که این یک اهمیت جزئی است ، اما شواهد تاکنون کمیاب است.

من سعی می کنم 24 ساعت روزه داری را با دوره های طولانی تر ترکیب کنم. 3 روز روزه هر 2 هفته یا 7 روز روزه هر هفته سوم یا همین حدود. بسیار انعطاف پذیر است. در روزه ها هم احساس خوبی دارم. من موفق به کار می شوم ، هر روز با دوچرخه می روم و حتی 2-3 بار ورزش خود را ضعیف می کنم / ضعیف در باشگاه (خیلی منظم نیست) از نظر سلامتی نیز هیچ دارویی یا مشکلی ندارم.
آیا منع مصرفی در مورد اینکه چند وقت یک بار باید روزه بگیرم دارید؟ روزه ها را در وبلاگ خود بخوانید و حتی به سخنرانی های شگفت انگیز خود در مورد لوله گوش دهید و می فهمید که این کار فردی است و تا زمانی که احساس خوبی داشته باشید آزمایش را آزاد می کنید. با این حال ، من کمی ترسیده ام (حتی اگر یک پرستار ثبت نام شده باشم) زیرا دوره های کوتاه روزه داری (24 ساعت ناشتا) و دوره های بیشتری را که روزه داری ترک می کنند ، اغلب ترکیب می کنم. آیا انجام روزه های من می تواند در مدت زمان طولانی تری کار خوب و خطرناکی برای سلامتی من باشد؟
اگر احساس خوبی دارید ، هیچ منع مصرفی وجود ندارد ، مگر در کودکان ، باردار و شیرده. همچنین ، در صورت دیابت ، ممکن است نیاز به تنظیم داروها باشد.

آنچه شما می گویید بسیار منطقی است. با این وجود وقتی می خواهم روزه بگیرم با تهوع جدی دست و پنجه نرم می کنم. آیا کاری می توانم برای رفع یا جلوگیری از حالت تهوع انجام دهم؟
رایج ترین دلیل ، داروهای دیگر به ویژه آهن و آسپرین است. آن ها را بررسی کنید. در غیر این صورت ، می توانید دوره های طولانی تر روزه داری را افزایش دهید.

من درک می کنم که روزه داری ممکن است باعث افزایش سطح خون نوراپی نفرین شود. شوهر من فیبریلاسیون دهلیزی دارد. آیا روزه داری او را مستعد آریتمی می کند؟
مطمئناً امکان پذیر است. اگر این اتفاق افتاد ، پس باید متوقف شود.

من در مورد نظر شما در کتاب "این با غذا شروع می شود" ، از دالاس و ملیسا هارتویگ ، بسیار علاقه مند هستم ، برنامه آنها Whole 30 کاملاً شناخته شده است ، به طور خاص من در مورد نظر شما در دو مورد ، در
مورد روزه داری و در مورد دفعات غذا خوردن علاقه مند هستم ، آنها توصیه می کنند 3 بار در روز بخورید ، و آنها پیشنهاد می کنند به محض بیدار شدن ، حتی اگر گرسنه نباشید ، غذا بخورید ، که من بر اساس اطلاعات وبلاگ شما موافق نیستم ... آنها می گویند اگر گرسنه نباشید صبح بد است و این بدان معناست که هورمونهای شما نظم ندارند ...
آنها می گویند که لپتین با مصرف ما ارتباط دارد و اگر خیلی دیر شروع به خوردن کنیم کل روند آن مختل می شود و لپتین و کورتیزول مقادیر بدی دارند ، ...

همچنین در مورد روزه داری ، آنها می گویند که دوره های طولانی مدت بدون غذا (بیش از 8 ساعت) برای کنترل کورتیزول بسیار سخت و مضر هستند. و اینکه می تواند سطح استرس را افزایش دهد.

آنها می گویند که کورتیزول سپس از چربی بدن محافظت می کند و ... سوال من این است که آیا شما در مورد کورتیزول و روزه داری مطالعاتی انجام می دهید؟ آیا کورتیزول را در مشتریان خود اندازه گیری می کنید؟ من پیشنهاد می کنم اگر گلوکز خون را اندازه بگیرم و در طول روزه داری مانند 3،8 مولار کم شود ، مشکلی ندارم ، درست است؟ طبیعی نیست که صبح گرسنه نشوید؟ ... و من مجبور نیستم خودم را با غذایی که بدنم در آن زمان نمی خواهم پر کنم.

اگر صبح گرسنه نیستید ، پس فکر می کنم نباید غذا بخورید. این "گوش دادن به بدن شما" نامیده می شود. این بدان معنا نیست که هورمون های شما بهم ریخته است ، به این معنی است که بدن شما به شما می گوید که نیازی به خوردن ندارید. بنابراین شما نباید

لپتین احتمالاً تحت تأثیر حذف صبحانه قرار نمی گیرد. به نظر می رسد این چیزی ساخته شده است. لازم نیست دائماً غذا بخورید. همچنین از دست دادن یک وعده غذایی باعث افزایش کورتیزول نمی شود. من نمی توانم ببینم که چگونه مجبور می شوید وقتی گرسنه نیستید غذا بخورید به کاهش وزن کمک می کند.

در واقع مطالعات کمی در مورد کورتیزول و روزه داری انجام شده است و آنها اغلب متناقض هستند. من کورتیزول را در بیماران کلینیک خود اندازه گیری نمی کنم. اگر مشکلات شما مربوط به کورتیزول (استرس) باشد ، تغییر رژیم غذایی چندان مثر نخواهد بود. در عوض ، شما به تسکین استرس (مدیتیشن ، یوگا ، ماساژ ، مدیریت درد و غیره) نیاز دارید. من سعی می کنم به مسائل مربوط به رژیم غذایی پایبند باشم.

کورتیزول به طور معمول صبح هنگام بخشی از ریتم شبانه روزی افزایش می یابد. این طبیعی است و در همه یافت می شود. این کمک می کند مقداری از قند ذخیره شده را صبح آزاد کنید تا مقداری انرژی برای روز آینده به بدن بدهید.

بنابراین ، شما نیازی به غذا خوردن ندارید زیرا بدن شما قبلاً به شما انرژی داده است. شما مقدار کافی شکر در دسترس دارید برای هر کاری که باید صبح بدون خوردن غذا انجام دهید. از آنجا که شما 'تانک شده اید' ، احساس گرسنگی نمی کنید. بیشتر گرسنگی صبحانه به محض بلند شدن از طریق دهه ها غذا خوردن آموزش می یابد.

آیا ارتباط احتمالی بین سنگ کلیه و کتوز وجود دارد؟ آیا احساس می کنید این روش غذا خوردن می تواند بر خون / ادرار PH یا هر چیز دیگری که احتمال سنگ را افزایش می دهد تأثیر بگذارد؟ و آیا اقدامات پیشگیرانه آنها می تواند انجام شود ، در حالی که هنوز برنامه را دنبال می کنید؟
هیچ ارتباطی وجود ندارد ، مگر اینکه هیدراته نشوید. مصرف آب کافی و همچنین نمک / الکترولیت در طول روزه داری مهم است. این به جلوگیری از سنگ کلیه کمک می کند.

ناشتایی متناوب و کتوز
اخیراً خوانده ام که رژیم های کتوژنیک می توانند منجر به اسیدوز توبولی کلیه شوند. چقدر باید نگران باشم؟ نظر شما در این مورد چیست؟
من نگران نخواهم بود به عنوان متخصص نفرولوژیست ، کلیه موارد RTA به من ارجاع می شود و شاید در 15 سال گذشته فقط 3 یا 4 مورد دیده ام - که همه آنها مربوط به رژیم نبود. RTA یکی از کمترین نگرانی های من در مورد رژیم کتوژنیک است.

توصیه هایی در مورد آزمایش خون
اگر من به مقاومت به انسولین / سندرم متابولیک مشکوک هستم ، چه آزمایشات خونی را توصیه می کنید؟
آزمایشاتی که روی آنها متمرکز شده ام گلوکز ناشتا و هموگلوبین A1C است. من همچنین ALT را آزمایش می کنم تا بدنبال کبد چرب و تری گلیسیرید بگردم (نشان دهنده رژیم غذایی بسیار سرشار از کربوهیدرات است).

آیا شما قادر به ارائه اطلاعات عمومی در مورد Symtoms هایی هستید که معمولاً با کورتیزول اضافی مرتبط هستند؟ چگونه می توان فهمید که آیا کورتیزول یک عامل مرتبط است؟
به طور مشخص تشخیص بیش از حد کورتیزول دشوار است ، اما اکثر افراد می دانند که آیا تحت فشار روانی زیادی قرار دارند (درد روانی ، جسمی ، مزمن و غیره).