پرسش و پاسخ در مورد روزه داری متناوب

 

توسط دکتر آندریاس آنفلدت ، دکتردکتر آندریاس آنفلدت ، دکتر، پرسش و پاسخ توسط دکتر جیسون فونگ ، MDدکتر جیسون فونگ ، دکتر - به روز شده در 23 ژوئن 2021 .

چه کسی می تواند از روزه داری متناوب استفاده کند؟

آیا روزه داری برای کودکانی که نیازبه کاهش وزن دارند مناسب است؟

روزه گرفتن طولانی برای کودکان کم سن مناسب نیست. توصیه من این است که قندهای اضافه شده و تنقلات را به شدت محدود کنید.. کاهش  وعده های غذایی به 2 وعده در روز نیز امکان پذیر است ، اما نه بیشتر .

دخترم که 31 سال دارد ووزن مناسب دارد. هفته ای چهار بار ورزش می کند (قایقرانی). او می خواهد بداند که آیا می تواند روزه بگیرد یا این که به افرادی که ورزش می کنند توصیه نمی شود؟

نه تنها مشکلی ندارد  ، بلکه ورزش مناسب در حالت روزه داری فواید  زیادی دارد که بسیاری از ورزشکاران حرفه ای از آن استفاده می کنند. بنابراین ، بله ، بسیار توصیه می شود.

آیا خانم ها می توانند در دوران بارداری و بعد از تولد در دوران شیردهی روزه بگیرند؟

روزه گرفتن در دوران بارداری یا شیردهی را توصیه نمی کنم. روزه های کوتاه مدت (کمتر از 24 ساعت) ممکن است برای برخی از افراد خوب باشد ، اما قطعاً روزه های طولانی مدت  مناسب نیست. نگرانی از کمبود مواد مغذی وجود دارد که فکر می کنم خیلی بیشتر از فواید آن باشد.

چگونه باید از روزه داری متناوب همراه با تمرینات مقاومتی برای به حداکثر رساندن رشد عضلات و چربی سوزی استفاده شود؟

آیا باید بین روزه داری متناوب در روزهای تمرین و روزهای غیر تمایزی تفاوت وجود داشته باشد؟ و آیا در دوره های ناشتایی توصیه می شود از مکمل هایی مانند "بی سی اس اس " برای جلوگیری از از دست دادن عضلات استفاده کنیم؟

برنامه های مختلفی وجود دارد. اکثر افراد 24 ساعت روزه می گیرند و سپس تمرینات خود را انجام می دهند - این را "تمرین در حالت روزه" می نامند. از آنجا که هورمون رشد در حالت روره زیاد است ، از نظر تئوری در این حالت سریعتربدنتان ریکاوری می یابد و عضله می سازید.

در طی روزه داری کوتاه مدت از دست رفتن عضلات کم است ، بنابراین به مکمل بی سی اس اس نیازی نیست ، اما اغلب توسط بدنسازان استفاده می شود. اثر آن ناشناخته است ، بسیاری از ورزشکاران یک برنامه 24 ساعته سریع را دنبال می کنند ، یعنی24 ساعت روزه میگیرند، سپس ورزش می کنند ، سپس با یک وعده غذایی حاوی پروتئین بالا افطار می کنند( روزه خود را میشکنند.).

روزه داری متناوب چقدر برای نوجوانان مناسب است؟

مطمئناً روزه های کوتاه مدت ، (کمتر از 24 ساعت) خوب هستند اما روزهای طولانی  مناسب نیستند.

روزه داری متناوب - انواع مختلف

آیا تفاوت های چشمگیری در فواید ناشی از روزه داری 24 ساعته در مقابل روزه داری چند روزه و  روزه داری 16: 8 وجود دارد؟

تفاوت اصلی ، این است که دوره های کوتاهتر روزه داری اثر کمتری دارند و معمولاً بیشتر انجام می شوند. بنابراین روزه داری 16: 8 اغلب روزانه انجام می شود ، در حالی که یک دوره ناشتا 24 ساعته 2-3 بار در هفته انجام می شود. برای مقاومت شدید به انسولین ، تمایل دارم که دوره های روزه داری طولانی تر تجویز کنم ، در حالی که برای نگهداری و تثبیت تمایل دارم که دوره های کوتاهتر را تجویز کنم.

 

پروتکل روزه داری که متناسب با سبک زندگی من است ، روزه داری در کل روز است که پنجره غذا خوردن در آن 4 تا 5 ساعت است. احساس می کنم می توانم روزانه در طول هفته کاری این کار را انجام دهم. آیا این توصیه می شود؟ چند روز در هفته روزە سالم است؟

دوره های روزه داری کمتر از 24 ساعت (20 ساعت ناشتا ، 4 ساعت غذا خوردن) یا روزه داری به سبک "جنگجو" را می توان روزانه انجام داد. اصطلاح "سالم" همیشه به اهداف شما بستگی دارد. اگر به سادگی می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، در صورت لزوم روزه گرفتن نیز می تواند انجام شود. عواقب منفی سلامتی در مورد غذا خوردن فقط در طی 4 ساعت از روز وجود ندارد.

 

من 18 ساعت ، 24 ساعت و 3 روز را بدون هیچ مشکلی واقعی انجام داده ام و بسته به احساس خودم و اینکه آیا برنامه های اجتماعی دارم ، در طول هفته آن را روشن کرده ام. آیا تغییر برنامه روزه داری به طور منظم ایده خوبی است یا بهتر است به یک رژیم 24 ساعته پایبند باشم؟

من از اطلاعات خوبی در این مورد اطلاع ندارم ، اما شخصاً معتقدم که بهتر است کارها را تغییر دهیم تا بدن فرصتی برای سازگاری نداشته باشد. با این حال ، گاهی اوقات این ناسازگاری منجر به این می شود که افراد به هیچ عنوان روزه نگیرند که این هم بد است.

 

بنابراین همه چیز به "سبک" شما بستگی دارد. اگر یک برنامه منظم به دلایل انطباق برای شما بهتر کار می کند ، پس این کار را انجام دهید. با این حال ، از نظر فیزیولوژیکی ، فکر می کنم تغییر دادن همه چیز بهتر نتیجه می دهد.

 

سرگرمی من بسیار اضافه وزن است ، وزن او 164 کیلوگرم و قد 179 سانتی متر است ، گلوکز ناشتای او بین 4.8 تا 5.6 ​​میلی مول در لیتر طبیعی است انسولین او بسیار بالا است ، هنگامی که برای اولین بار آزمایش شد 32.2 میلی لیتر بود ... من می دانم که انسولین کم عامل اصلی کاهش وزن وی خواهد بود ، اما چه چیزی بهتر است؟ روزانه 16: 8 اگر 2 بار در هفته روزه بگیرید؟ پیشنهاد شما چیست؟

هر دو رژیم روزه قابل قبولی هستند. این فقط به این بستگی دارد که کدام یک را ترجیح می دهید و کدام یک بهترین نتیجه را به شما می دهد. ما از هر دو رژیم استفاده می کنیم. احساس خودم این است که 24 ساعت سریع 2-3 بار در هفته از رژیم 16: 8 قویتر است ، اما شما باید تصمیم بگیرید که برای شما بهترین است.

 

می خواهم درباره افرادی که شیفت شب کار می کنند بپرسم؟ آیا می توانید فقط پیشنهاد کنید که چه روشی از روزه داری روزانه می تواند خوب باشد؟ من فکر می کنم شاید از ساعت 14: 00-22: 00 غذا خوردن پنجره (2-3 وعده غذایی و بیش از اینکه در طول شب سریع باشد) البته لازم نیست که برای همه مناسب باشد.

من به پنجره تغذیه نیز علاقه مند هستم ، آیا وقتی که من از ساعت 10: 00-18: 00 غذا می خورم همان نیست که گویی از ساعت 13:00 تا 21:00 می خورم؟ وقتی می خوابم 22: 00-23: 00؟ منظورم این است که آیا بهتر نیست هر روز زودتر غذا بخوریم تا انرژی بهتری مصرف شود یا اینکه افسردگی دیگر منجر به افزایش وزن می شود افسانه دیگری است؟

 

افرادی که در شیفت شب کار می کنند اغلب با مشکل کمبود خواب و اختلال در ریتم شبانه روزی روبرو هستند. این ممکن است منجر به افزایش کورتیزول شود که کاهش وزن را دشوار می کند. این مسیر جدا از مسیر انسولین است که در اکثر افراد معمول است.

 

زمان روز غذا خوردن احتمالاً مهم است ، اما فقط کمی. برخی توصیه می کنند صبح بخورند ، برخی دیگر شب ها ، بنابراین اجماع اندکی وجود دارد. من فکر می کنم مهمتر است که هر دو را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهتر است ، هم از منظر سبک زندگی و هم از دست دادن وزن.

 

وقتی افراد از رژیم های روزه دار طولانی تر استفاده می کنند ، چه عاملی باعث می شود که روزه بگیرند؟ من بیش از شش ماه است که رژیم کم کربوهیدرات داشته ام و ناشتا به صورت مقطعی (با مقداری غذا) با نتایج بسیار کند بوده ام. آخر هفته آخر گلوله را گاز گرفتم و روضه خوانی را شروع کردم که 4 روز طول کشید و هر روز عصر به خودم گفتم که می توانم صبحانه تخم مرغ بخورم. گرسنه از خواب بیدار نمی شوم ، بنابراین روزه ادامه دارد (آبگوشت ، آب ، قهوه با خامه و روغن نارگیل). من از اکتبر گذشته حدود 12 کیلوگرم وزن کم کردم و حدود 20 تا 25 کیلوگرم وقت دارم. احساس خوبی دارم (اگرچه برداشتن مرغ از استخوان بعد از تهیه سوپ امروز بسیار وسوسه انگیز بود) و تعجب می کنم که چه مدت باید ادامه دهم. تا اینکه 10 کیلوگرم کم نکردم؟ 20 کیلوگرم؟ تصمیم روزانه برای من این است که روزه را ادامه دهم ، بنابراین من نمی خواهم "تا زمانی که 10 کیلوگرم بیشتر از دست ندهم" "متعهد" شوم اما داشتن ایده در مورد آنچه ممکن است دنبال کنید بسیار جالب خواهد بود. من می دانم شما بیمارانی داشته اید که مدت مدیدی ادامه داشته اند!

محدودیتی وجود ندارد. این به احساس شما و اهداف شما بستگی دارد. ما تاکنون یک ماه مردم را مجبور کرده ایم که بروند ، اما این تحت نظارت مستقیم پزشکی است. بسیاری از افراد نیز روزه های 10 روزه تا 2 هفته ای دارند که باز هم تحت نظارت هستند. بسیاری از افراد هستند که 1 هفته سریع روزه می گیرند یا به عنوان بخشی از "پاک کردن" انجام می شوند.

 

با این حال ، من نمی توانم مشاوره شخصی ارائه دهم و شما باید تصمیم خود را با پزشک خود بگیرید.

 

من از روزه داری خیلی می ترسم چون هر وقت سعی کردم سرماخوردگی می گیرم. چگونه باید روند روزه داری را شروع کنم؟ آیا باید با سرعت سریعتر شروع کنم و با ساعتهای بیشتر پیشرفت کنم؟

به نظر من هیچ پیوندی وجود نداره مطمئناً می توانید صبحانه 2-3 بار صبحانه را کنار بگذارید و از آنجا به سمت بالا کار کنید. بعضی از افراد ترجیح می دهند خودشان را به آرامی کار کنند و برخی دیگر با هر دو پا پرش می کنند. نوعی استخر شنا. برخی وارد می شوند ، برخی دیگر توپ را درست وارد می کنند. انتخاب شما.

 

من به عنوان یک مسلمان از روز پنجشنبه ، 18 ژوئن باید 30 روز روزه بگیرم و تاکنون سه روز این کار را انجام داده ام و روزانه بین 18 تا 20 ساعت روزه دارم. نکاتی برای به حداکثر رساندن فواید روزه داری برای این دوره. در حقیقت حتی پس از ماه رمضان ، روزه داری ، بزرگسالان توصیه می شود که 2 روز در هفته ، دوشنبه و پنجشنبه نیز روزه بگیرند. این تقریبا تکرار همان چیزی است که شما در مصاحبه خود با آندریاس گفتید .

برخی از افراد تمایل به پرخوری دارند و قبل از طلوع آفتاب و بعد از غروب آفتاب به غذاها میل می کنند. من توصیه می کنم قبل از طلوع خورشید غذا نخورید و بعد از غروب آفتاب تا حد امکان به طور معمول غذا بخورید. برخی از مطالعات ماه رمضان به همین دلیل افزایش وزن را در این دوره نشان داده اند.

 

من می خواهم برای مقدار کمی کاهش وزن (10 پوند یا تقریباً) و سلامتی روزه بگیرم. روزهای 24 ساعته را دو بار در هفته های مختلف امتحان کرده ام و آنقدر گرسنه شام ​​بودم که هر دو بار بیش از حد خود را پر کردم و روز بعد بیش از حد معمول غذا خوردم. آیا این تمایل به اضافه کار طبیعی است؟ یا این چیزی است که با گذشت زمان عادی می شود ، و اگر چنین است ، چه مدت طول می کشد؟ یا بدن من به من می گوید روزه 24 ساعته برای من مناسب نیست؟

شما باید سعی کنید تا حد ممکن یک شام بخورید. شما کمی بیشتر از حد معمول غذا خواهید خورد ، اما همانطور که به روزه گرفتن عادت می کنید ، باید بهتر شود. این کاملاً رایج است. بسیاری از افراد متوجه خواهند شد که پرخوری باعث ناراحتی معده می شود.

 

 

 

روزه داری متناوب - مواردی که باید هنگام روزه داری در نظر بگیرید

 

 

آیا می توانید در حالی که روزه دارید آبگوشت استخوان بنوشید؟

بله - آبگوشت استخوان بسیار توصیه می شود. این ماده حاوی مواد معدنی و ویتامین های بی شماری است و از نظر کاهش عوارض گرسنگی کاملاً سیرکننده است. فایده دیگر این است که می توانید مقدار مناسبی نمک دریا به آن اضافه کنید. مایعات دیگری که در طی روزه داری مصرف می شوند - آب ، چای ، قهوه - سدیم ندارند و می توانید کم آب شوید. کم آبی خفیف ، به عنوان مثال ممکن است منجر به گرفتگی و سردرد در طی روزه داری طولانی تر شود.

 

بنابراین ، بله ، آبگوشت استخوان بسیار توصیه می شود ( دستور العمل ). همچنین بسیار "سرخپوشان" به این معنا که این یک غذای کاملاً سنتی با سنتی طولانی است.

 

هنگام روزه آیا نوشیدن قهوه با شیر مشکلی ندارد؟ نمی توانم قهوه سیاه درست کنم. من کمی قهوه ام شیر دارم.

از نظر فنی ، شیر در دستورالعمل های روزه واقعی قرار نمی گیرد ، اما مقدار کمی شیر / خامه به قهوه اضافه می شود که رعایت موارد فوق العاده را برای برخی از افراد بهبود می بخشد. بنابراین در برنامه خود ، ما به طور کامل شیر / خامه را در قهوه مجاز می دانیم ، اما هیچ نوع شیرین کننده یا شکر وجود ندارد.

 

من متاسفم برای این سوال احمقانه اما مقدار کمی خامه چقدر است؟ :-)))) من می خواهم آن را از شما بشنوم زیرا در غیر این صورت من فکر می کنم که 250 میلی لیتر خوب است ، که من فکر نمی کنم: - ) من در روز 3 ناشتا هستم و امروز در قهوه ام خامه سنگین (33٪ درصد) 2 گرم 40 گرم را مخلوط کردم. آیا این خیلی زیاد است؟

بله ، من بیشتر به خط 1-2 قاشق چای خوری فکر می کردم ، نه کل کارتن. از آنجا که کرم هنوز حاوی پروتئین شیر است ، انسولین را تحریک می کند و نقطه روزه داری را از بین می برد. چربی خالص مانند روغن نارگیل کمتر خواهد بود.

 

آیا استفاده از مایعات دیگری به غیر از آب را در طی 16 تا 18 ساعت روزه داری پیشنهاد می کنید؟ آیا قهوه یا چای سیاه معمولی با کافئین خوب است یا کافئین قند خون را بالا می برد؟

چای (انواع) ، قهوه و آبگوشت استخوان همه قابل قبول است. من مقدار کمی کرم یا روغن نارگیل را به دلیل رعایت قهوه اجازه می دهم ، اگرچه از نظر فنی مجاز نیست. من نگران محتوای کافئین نیستم.

 

نظر شما در مورد استفاده از زایلیتول برای شیرین سازی قهوه و چای در حالت ناشتا چیست؟ آیا هنوز سطح انسولین افزایش می یابد؟

اطلاعات کمی در مورد الکلهای قند از جمله زایلیتول وجود دارد. بنابراین من واقعاً نمی دانم قابل قبول هستند یا خیر. با این حال ، در صورت تردید ، موضع من این است که اینها غذاهای سنتی و واقعی نیستند ، بنابراین بهتر است از آنها اجتناب شود.

 

من قبلاً چند بار روزه گرفتم. مدتی قبل طولانی ترین دویدن من 14 روز بود. من الان دوباره روزه دارم ، روز 3 همین الان ، اتفاقاً احساس وحشت می کنم. من تمام مسافرت خود را با دوچرخه انجام می دهم ، بنابراین در گرفتگی پاهای من مشکل دارد. منیزیم و 1 قاشق غذاخوری نمک در آب واقعاً کمک می کند اما آب شور روی زبان من زشت می شود ... بنابراین من این فنجان سوپ را پیدا کردم: 0.6 گرم چربی ، 1 گرم کربوهیدرات ، 0.2 گرم پروتئین ، 2.7 گرم نمک در هر بخش ... آیا من خیلی پارانویا هستم کربوهیدرات 1 گرم؟ یکی صبح و یکی عصر خوب است؟

اگر احساس راحتی می کنید سوپ بخورید ، بله ، من نگران مقدار کمی کربوهیدرات نیستم.

 

برای یبوست ، نفخ شکم ، سنگین شدن معده چه پیشنهادی دارید؟ متوجه شدم که افزودن فیبر نفخ شکم را بدتر می کند.

فیبر غالباً اولین رویکرد ماست ، اما در صورت عدم موفقیت ، ما اغلب از ملین هایی مانند شیر منیزیم یا چای سنا استفاده می کنیم. یبوست شایع است و اغلب آزار دهنده است. نرم کننده های مدفوع اغلب به مشکل کمک می کنند.

 

آیا وقتی روزه ای متناوب کامل شد (مثلاً بعد از 16 تا 20 ساعت) ، آیا کل ماکروهای اختصاص یافته آن روز را برای شام مصرف می کند؟ به عنوان مثال ، آیا فرد پس از 20 ساعت روزه متناوب می تواند یک شام 1200 کالری در نسبت کم کربوهیدرات "استاندارد" 5 درصد کربوهیدرات ، 20 درصد پروتئین، و 75٪ چربی مصرف کند؟ یا باید تعداد ناخالص کالری شام کم شود؟ من روش "سریع شکستن" 1200 کالری را امتحان کردم ، و این بسیار دشوار است! اما یک شام جایگزین "افطار" ، مثلاً 600 کالری با نسبت کلان رژیم کم کربوهیدرات از 20/5/75 ، به این معنی است که فرد فقط حدود 25 گرم پروتئین در روز دریافت می کند ، که اگر فرد 20/4 روزه بگیرد ، سوال برانگیز می شود.

شمارش کالری را توصیه نمی کنم. بعد از روزه ، سعی می کنم تا حد امکان عادی غذا بخورم. این شام معمول شما خواهد بود اما شاید بخش کمی از آن.

 

به یاد داشته باشید که دریافت پروتئین در یک روز ناشتا بسیار کمتر از حد نرمال خواهد بود. در روز غذا خوردن ، می توانید با مصرف دوز بالاتر آن را جبران کنید ، اگرچه بیشتر افراد حداقل 3-4 برابر پروتئین مورد نیاز بدن برای سلامتی طبیعی می خورند.

 

آیا نوشیدن دو قاشق غذاخوری سرکه سیب (در آب) در طی روزه داری قابل قبول است یا باید آن را به یک وعده غذایی منتقل کنم؟

دکتر جیسون فونگ: بله ، هر دو قابل قبول هستند. نوشیدن 2 قاشق غذاخوری در شب قندهای صبح را کاهش می دهد

 

در مورد بیماران فشار خون چطور ، چگونه می توانید نمک را جایگزین آنها در طول روزه داری کنید؟ آیا آبگوشت شور استخوان هنوز گزینه خوبی است؟ آیا آنها باید مراقب میزان آن باشند؟

در پرفشاری خون بدون عارضه ، من معمولاً رژیم کم نمک را توصیه نمی کنم - فقط یک رژیم نمکی معمولی. با استفاده از آبگوشت استخوان ، مقدار سدیم هنوز به مراتب کمتر از یک روز معمول غذا خوردن خواهد بود ، بنابراین من نگران نیستم.

 

 

قند خون و آزمایش های دیگر در طول روزه داری

 

 

وقتی فقط با آب مرغ روزه می گیرم ، قند خون من به 65 و در روز 5 به 55 میلی گرم در دسی لیتر می رسد.

آیا در بیماران روزه دار خود قطره ای مانند این را مشاهده کرده اید؟

این افت را اغلب در هنگام روزه داری مشاهده می کنیم.

 

آیا اگر قند خون من در حالت ناشتا به حدود دهه 140 برسد آیا باید نگران باشم؟

این کاملاً رایج است و به دلیل تجزیه گلیکوژن یا تولید گلوکز جدید در پاسخ به برخی از تغییرات هورمونی روزه داری است. نه خوب است و نه بد.

 

اینجوری فکر کن بدن شما به راحتی قندها را از ذخایر خود (گلیکوژن و چربی) منتقل می کند و به خون فشار می آورد. در اینجا بدن شما فرصت دارد آن را بسوزاند.

 

من هفته گذشته یک متر گلوکز و کتون خریداری کردم. گلوکزم را در روز جمعه بعد از حدود 21 ساعت ناشتایی اندازه گیری کرد و میزان آن 3.6 میلی مول با کتونها در 1.9 میلی مول بود. کمی گلوکز من را نگران کرد ، آیا باید نگران باشم؟ روز شنبه برای یک مسیر 6 کیلومتری با سرعت بالا رفتم و قند خونم بعد از آن 2،4 میلی مول بود. من دوست دارم در کتوز بمانم ، اما نوسانات قند خون من را عصبی می کند. من هیچ یک از علائم گلوکز پایین را تجربه نمی کنم ، اما وقتی عدد درست به نظر نمی رسد ، پارانوئید می شوم!

به بدن خود گوش دهید. اگر احساس ناراحتی کردید ، متوقف شوید. در غیر این صورت ، اگر نگران هستید ، مدت روزه داری را کاهش دهید.

 

 

توصیه های رژیم غذایی بین دوره های روزه داری

دکتر فونگ عزیز ، من از جولای گذشته وبلاگ و پروتکل های شما را با موفقیت بسیار دنبال کردم و مقاله شاخص انسولین را از مارتی کندال دریافت کردم مشتاقانه منتظر هر پست شما هستم.

در مورد استفاده از پودرهای پروتئین آب پنیر چه پیشنهادی دارید و تأثیر آنها بر انسولین چیست؟ مارک سیسون (که آن را می فروشد) نوشت که آب پنیر می تواند انسولین را کاهش دهد اما هنوز هم شنیده می شود که به عنوان یک لبنی غلیظ ، پروتئین آب پنیر انسولین را افزایش می دهد.

 

من توصیه می کنم به دلیل اصلی که این ماده شیمیایی بسیار فرآوری شده است و نه یک ماده غذایی واقعی ، از استفاده از پودر آب پنیر استفاده نکنید. آب پنیر انسولین را بسیار تحریک می کند ، اما بسیار سیر کننده است ، بنابراین احتمال دارد وزن شما نزدیک به حد خنثی باشد.

 

آیا لازم است از طریق ا رژیم کتوژنیک چند ویتامین مصرف کنید؟

اگر رژیم غذایی غالباً از غذاهای کامل ، فرآوری نشده و واقعی استفاده می کنید ، نه ، لازم نیست.

 

به نظر می رسد عصبانیت امروز مراقبت از فلور روده از طریق پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها است. آیا غذاهایی وجود دارد که به فلور روده کمک کنید. برخی از رژیم های غذایی مانند "رژیم غذایی سالم" ، "نشاسته ایمن" مانند سیب زمینی و برنج را برای تغذیه باکتری های خوب روده توصیه می کنند. آیا شما شخصاً برنج یا سیب زمینی می خورید؟ آیا می توانیم از عدم دریافت مقادیر کافی این "نشاسته های ایمن" بیمار شویم و آیا می توانید در مورد مراقبت مناسب از روده اظهار نظر کنید؟

من می دانم که برخی از پرها را بهم می ریزم ، اما در مورد تئوری میکرو بیوم روده در مورد چاقی کاملاً بدبین هستم. بنابراین ، غذایی به همین دلیل توصیه نمی کنم.

 

با توجه به برنج و سیب زمینی - اینها در هیچ رژیم غذایی لازم نیست. من شخصاً هر دو را می خورم ، فقط به این دلیل که گاه گاهی از آنها لذت می برم. با این حال ، من سعی در کاهش وزن ندارم. اگر من بودم ، بله من برنج و سیب زمینی را محدود می کردم.

 

کربوهیدرات فی نفسه باعث چاقی نمی شود بلکه انسولین است. در حالی که نشاسته انسولین را افزایش می دهد ، روشهایی برای کاهش آن وجود دارد. می توانید عوامل محافظتی مانند فیبر و سرکه را به آن اضافه کنید. همچنین می توانید زمان وعده های غذایی (ناشتایی متناوب) و افزودن چربی های طبیعی را تغییر دهید.

 

[یادداشت تحریریه: در حالی که فیبر ، چربی و حتی سرکه می توانند سرعت جذب برخی کربوهیدرات ها را کاهش داده و افزایش گلوکز حاصل را به تأخیر بیندازند یا آن را کدر کنند ، اما این به معنای جلوگیری کامل از افزایش گلوکز و انسولین نیست. بعلاوه ، اگرچه ممکن است افزایش قند خون را به تأخیر بیندازد ، اما می تواند مدت زمان کلی افزایش قند خون را افزایش دهد. بنابراین ، ما این روش را به عنوان یک روش "ایمن" برای خوردن کربوهیدرات بیشتر توصیه نمی کنیم. اگر کاملاً مشتاق آن سیب زمینی هستید و می خواهید این روش را به یک روش دیگر داشته باشید ، مطمئناً این مراحل را انجام دهید تا تا حدی "ایمن تر" شود. اما برای به دست آوردن مزایای رژیم کم کربوهیدرات ، بهتر است که از ابتدا رژیم نداشته باشید. ]

 

من از وعده های غذایی خود سس مایونز پرچرب به عنوان چربی اضافی استفاده می کنم. این ماده خرچنگ ، ​​پروتئین و 11 گرم چربی اشباع شده صفر دارد. اما گفته می شود که در این وعده 70 میلی گرم سدیم وجود دارد. آیا این مشکلی ایجاد می کند؟

به جز در برخی شرایط خاص پزشکی ، محدودیت سدیم لازم نیست. این موضوع اخیراً توسط دکتر سلیم یوسف در مجله پزشکی نیوانگلند نشان داده شد .

 

بحث در مورد لزوم محدودیت سدیم وجود دارد ، اما برای افراد سالم دیگر ، من نگران محدود کردن سدیم نیستم.

 

دو سوال در مورد الکل و کتوز / ناشتا

1) قبلاً شنیدم الکل کتوز را متوقف می کند. آیا به این معنی است که اگر بدن خود را می نوشید ، الکل را می سوزاند تا از شر آن خلاص شود و سپس (بعد از از بین رفتن الکل) بلافاصله کتوز را ادامه می دهد؟

2) من یک بار تصمیم گنگ را گرفتم که در یک روزه بیشتر در روز 6 یا 7 (یا چیزی شبیه به آن) یک بطری شراب قرمز بنوشم. من آن شب واقعاً وحشتناک بودم اما صبح ... دیگر مشکلی نیست. آیا نوشیدن الکل در طول روزه داری طولانی تر می تواند خطرناک باشد؟ و: آیا بدن فقط هنگام نوشیدن الکل می سوزاند؟ (یادم هست که آن شب احساس سرما و گرسنگی شدید کردم…)

 

من به طور کلی به بیماران توصیه می کنم در دوره ای که شما سعی در کاهش وزن / دیابت معکوس دارید ، الکل را م