داستان موفقیت با رژیم کم کربوهیدرات

چگونه تری 200 پوند ( 91کیلو) وزن کم کرد و دیابت نوع 2 خود را معکوس کرد؟

 با تری آشنا شوید : 200 پوند (91 کیلو) کاهش وزن ، دیابت نوع 2 درمان شده ، سلامت روان بسیار بهبود یافته و آرتروز پسوریازیس از بین رفته است. اینها نتایجی است که تری از رژیم کم کربوهیدرات بدست آورده است

تری می گوید: "انرژی من عالی است و حداقل 25 یا 30 سال از  سن خودم احساس جوانی می کنم"

با گذشت زمان ، تری دریافت که یک رژیم غذایی کم کروهیدرات ، بهترین گزینه برای او است

در این مصاحبه ، تری داستان خود را به اشتراک می گذارد ، که به دلیل طول و وضوح، ویرایش شده است.

  نام ، سن و سال خود را بگویید؟

من تری از انتاریو کانادا هستم و 64 سال دارم.

من در نه سالگی اولین رژیم خود را شروع کردم و برای 50 سال + بعدی در رژیم غذایی با نوسانات وصعودونزولی  بودم.

در سال 2011 ، من رژیم کم کربوهیدرات را شروع کردم. با گذشت زمان ، متوجه شدم که باید حتی بیشتر کربوهیدرات را کاهش دهم ، تا مشکلات مداوم سلامتی ام را برطرف کنم و به کاهش وزن ادامه دهم. من به جایی رسیدم که فقط روزانه 10 گرم کربوهیدرات مصرف می کردم ، اما هنوز هم برای از دست دادن بیش از نیم پوند در هفته تلاش  میکردم.

چگونه کربوهیدرات کم را کشف کردید؟

من اولین بار در مورد کربوهیدرات کم هنگامی که دکتر رابرت اتکینز با چاپ  کتاب خود، این رژیم را به دنیا معرفی کرد ،آشنا شدم اما من واقعاً در این موضوع که چرا کربوهیدرات کم راهی  موفق برای من بود ، غوطه ور نشدم و پس از یک تلاش کوتاه در رژیم کم کروهیدرات،دوباره به عادات غذایی قبلی خود بازگشتم.

سپس اوایل سال 2011 مقاله  قدرت  پروتِین دکتر مایکل اده را خواندم و تصمیم گرفتم دوباره کربوهیدرات کم را امتحان کنم.

من خوب کار کردم و 120 پوند (54 کیلو) وزن کم کردم ، اما بعد از آن اشتباه بزرگی کردم که فکر کردم می توانم دوباره مقدار متوسط نان و ماکارونی داشته باشم. می توانید حدس بزنید چه اتفاقی افتاده : من به طور خلاصه حدود 41 پوند (41 کیلو) وزن اضافه کردم و این افزایش وزن تا پاییز 2016 ادامه داشت.

در ژانویه 2017 ، من می دانستم که زمان مرگ یا تلاش برای تغییر است. بالاخره مجبور شدم آن را درست درک کنم ، یا احساس کردم ممکن است سالهای زیادی آینده در این مکان نباشم.

من در بالاترین وزن فقط 5 فوت و 2 اینچ (157 سانتی متر) بیش از 325 پوند (147 کیلو) وزن داشتم. من اخیراً مبتلا به دیابت نوع 2 شدم که نتیجه تغذیه اشتباه و مصرف حداکثر دوز مجاز کویتیاپین است که به عنوان داروی لازم  برای شرایط روحی من  (برای سلامت روان من) تجویز شده بود.

من همچنین با آرتروز پسوریازیس ، بثورات عمومی و خارش ناامیدکننده مبارزه می کردم. من  داشتم ، از شدت وزن دیسک های شدیداً آسیب دیده در کمرم وجود داشت و در 53 سالگی دچار حمله قلبی شده بودم.

افسردگی و یک اختلال اضطرابی (همراه با آگورافوبیا) از زمان نوجوانی مشکلاتی هستند که هماهم بودند اما در 50 سالگی فلج کننده بودند ، زیرا من در دوران یائسگی به سر می بردم.

قبل از تغییر این شیوه زندگی چه می خوردید؟

من از رژیم استاندارد آمریکایی : غلات ، سبزیجات ، میوه ، ماکارونی ، برنج ، لوبیا ، مقداری گوشت ، فست فود و غیره پیروی می کردم.

از چه راه هایی سلامتی شما بهبود یافته است؟

من بیش از 200 پوند (91 کیلو) وزن کم کردم ، دیابت نوع 2 را معکوس کردم و دیگر آرتروز پسوریازیس ندارم. پوست من تقریباً 100٪ بهبود یافته است ، نتایج آزمایشگاهی من بهتر از آنچه در زندگی بوده ام بوده و افسردگی و اضطراب من بیش از آنچه که فکر می کردم قابل کنترل است.

انرژی من عالی است و احساس می کنم حداقل 25 یا 30 سال جوان تر از سن خودم هستم.

اکنون یک روز معمول غذا خوردن برای شما چگونه است؟

من % 95  مواقع یکبار در روز  غذا می خورم ( یک وعده غذایی در روز)، بنابراین هر روز حدود 22-23 ساعت روزه می گیرم. من  در طول شبانه روز تقلب نمی کنم.  هر چیزی که طعم شیرین داشته باشد ، چه از قند و چه از شیرین کننده های مصنوعی ، نمی خورم. من به طور عمده گوشت گاو ، گوشت بره ، جگر و تخم مرغ می خورم ، بعلاوه بعضی روزها مرغ یا غذاهای دریایی خواهم خورد. واز سبزیجات ومغزهای طبیعی در ترکیب با غذاهایم استفاده میکنم.صبح دو فنجان قهوه بدون کافِین می خورم ، سپس آب و یا چای گیاهی بسیار ضعیف(دمنوش های گیاهی طبیعی) بدون شکر .

آیا در سفر خود اشتباهاتی مرتکب شده اید (که از آنها آموخته اید)؟

فکر اینکه می توانم هر روز مقدار "کنترل شده" کربوهیدرات بخورم یک اشتباه بزرگ بود. وقتی کربوهیدرات می خورم یا الکل می نوشم بیشتر و بیشتر کربوهیدرات مصرف می کنم ، بنابراین مجبور هستم از آنها اجتناب کنم.

دیگرمواد شیرین کننده و الکل نمی خورم. .

افزایش مصرف کربوهیدراتها همیشه باعث می شد مثل دیوانه ها بدنبال کربوهیدرات بروم. علاوه بر این ، اگر در این مورد صادق باشم ، در این دورانی که رژیم کمکربوهیدرات را رعایت کرده ام،بهترین زمانهای زندگی ام را داشته ام.

آیا فکر می کنید برای موفقیت در کربوهیدرات کم ، ورزش ضروری است؟

من در سال 2011 که برای اولین بار کربوهیدرات کم داشتم ، تاندون آشیل زخمی داشتم ، بنابراین بیشترین وزنم را بدون ورزش از دست دادم.

اکنون ، 3 تا 5 روز در هفته (حدود 6 کیلومتر یا 3.7 مایل) پیاده روی می کنم و چند بار در هفته وزنه های 10 پوندی (5 کیلویی) را بلند می کنم. اما ورزش سنگین و غیر اصولی عاقلانه نیست..

من معتقدم ورزش برای سلامتی و سلامتی عمومی بسیار عالی است ، اما برای کاهش وزن چندان مناسب نیست. من این کار را انجام می دهم زیرا وجود در طبیعت و احساس قوت و انرژی بیشتر احساس بسیار خوبی ایجاد میکند..

سه نکته برتر شما برای افرادی که کربوهیدرات کم استفاده می کنند چیست؟

افرادی که افکار نووعلمی  در زمینه تغذیه دارند را دنبال کنید ، به عنوان مثال ، سایتهایی مانند دکتر رژیم و هر پزشک یا متخصصی که جریان نو در  جامعه پزشکی ایجاد کرده  باشد: بن بیکمن ، تیم نواکز ، گری فتکه ، شاون بیکر ، تد نایمان ، نینا تایچولز ، امی برگر ، امبر او یاد بگیرید ، گری  و موارد دیگر.

بفهمید چه چیزی برای شما بهتر است. اینکه از شخص دیگری بخواهید که به شما بگوید دقیقاً چه چیزی بخورید ممکن است احساس راحتی کند ، اما ممکن است برای شما مناسب نباشد. به این فکر کنید که  غذاهایی که  غذاهایی را که فکر می کنید باعث ایجاد مشکل می شوند را بردارید و به پیشرفت فکر کنید ، نه به کمال.

حتی اگر هفته ای فقط به سختی یک پوند از دست می دهید ، به آن پایبند باشید و از هر پوند از دست رفته سپاسگزار باشید و در طول راه خود را به میزان زیادی تشویق و حمایت کنید. شما به آنجا خواهید رسید ، و ارزش آن را خواهد داشت.

ممنون از اینکه موفقیت باورنکردنی خود را با ما به اشتراک گذاشتید ، تری! من واقعاً دوست دارم که توصیه شما به پیشرفت ، نه به کمال فکر کردن ، و سپاسگزار همه پیروزی های کوچک باشد. این توصیه بسیار خوبی است که امیدوارم دیگران بتوانند از آن یاد بگیرند. و ادامه کار بزرگ را انجام دهند! . 

داستان خود را به اشتراک بگذارید.

آه خدای من! 🤩 مثل اینکه شما به یک شخص کاملاً متفاوت تبدیل شده اید! من 27 ساله و بسیار اضافه وزن دارم ، گرچه بدون هیچ گونه شرایط سلامتی. من می دانم که اکنون باید * این کار را انجام دهم!

از همه شما بسیار سپاسگزارم که وقت خود را برای اظهار نظر گذاشتید. احساس کردم که باید داستانم را به اشتراک بگذارم همانطور که خیلی های قبل از من چنین کاری کرده اند. این داستان های موفقیت بخش الهام بخش آنها بود که باعث می شد من در مواقعی که کار سخت می گیرم ادامه دهم. برای تک تک شما بهترینها را آرزو می کنم همانطور که در سفر خود به جلو می روید ..

Terri xo