ماکرو یا درشت مغذی چیست؟

منظور از ماکرو یا درشت مغذی ها چیست؟
سه ماکروی اساسی وجود دارد:
پروتئین ها ، کربوهیدرات ها و چربی ها 
نگران نباشید به دلیل تعداد زیاد و پیچیدگی این مولکول ها و همچنین تنوع منابع آنها ، برای افراد - حتی اگر کلاسهای تغذیه دبیرستان یا دانشگاه را گذرانده باشند- گیج کننده است! ولی قبل از شروع رژیم ، اگر شما برخی از تعاریف اساسی را درک کنید بهتر می توانید از مطالب ارائە شدە استفاده نمایید.
پروتئین ها: زنجیره های اسیدهای آمینه هستند که به عنوان عناصر سازنده در بافت همبند و عضله استفاده می شود. پروتئین ها به فرم های کربوهیدرات نیز قابل تبدیل هستند تا به عنوان سوخت استفاده می شود. پروتئین ها  در مقادیر مختلفی در گوشت ، پنیر ، تخم مرغ ، آجیل و دانه ها یافت می شود. برخی از نمونه های اسیدهای آمینه شامل گلوتامین ، لیزین ، فنیل آلانین ، تریپتوفان و آرژنین هستند.

کربوهیدراتها: شامل قندهای ساده ، نشاسته و سلولز (فیبر) هستند.
برخی از نمونه های کربوهیدرات عباررتند از :  فروکتوز ، گلوکز ، ساکارز و لاکتوز.

چربی ها: زنجیره هایی از ترکیب گلیسرول و اسیدهای چرب هستند که در بافت های چربی حیوانات و همچنین در دانه ها ، مغزها ، و برخی از میوه ها وجود دارد.
انواع چربیها شامل چربی اشباع و چربی غیر اشباع و همچنین اسیدهای چرب ضروری  می شود.
چربی‌های غیر اشباع  عبارتند از:  MUFA ( چربی‌های با تک زنجیره اشباع نشده) و PUFA (چربی‌های با چند زنجیره  اشباع نشده است)

اسیدهای چرب ضروری، به دسته‌ای از اسیدهای چرب گفته می‌شود که مصرف آن‌ها برای سلامتی انسان و دیگر حیوانات ضرروی است، چرا که بدن انسان و بدن اکثر حیوانات توانایی ساخت آن‌ها از دیگر مواد غذایی را ندارد. اصطلاح اسید چرب ضروری صرفاً به اسیدهای چربی گفته می‌شود که برای فرآیندهای بیولوژیکی بدن به آنها احتیاج است. این اصطلاح، چربی‌هایی را که فقط به عنوان سوخت در بدن انسان از آنها استفاده می‌شود را شامل نمی‌گردد. در حال حاضر فقط دو نوع اسید چرب ضروری برای بدن انسان شناخته شده‌است که عبارت‌اند از اسیدهای چرب امگا ۳ و اسیدهای چرب امگا ۶.

 

هر یک از این سه  درشت مغذی (پروتئین کربوهیدرات و چربی) می تواند برای ایجاد ATP (آدنوزین تری فسفات) - مولکول حامل انرژی- استفاده شود.