روزه داری متناوب  و رژیم کتوژنیک

روزه داری متناوب طی چند سال گذشته در دنیای کم کربوهیدرات / کتوژنیک بسیار محبوب شده است.
اگر کاهش وزن شما متوقف شده است ، آیا می توانید  آن را مجددا فعال نمایید؟

برای برخی از افراد ، انجام ساده رژیم کتو ، گرسنگی آنها را تا حدی کنترل می کند که بدون تلاش آگاهانه ، مقدار غذایی را که می خورند کاهش می دهد. با این حال ، برای دیگران ، اثرات جادویی مهار کننده اشتهای کتو آنقدرها قدرتمند نیستند و هنوز هم در بسیاری از اوقات احساس گرسنگی می کنند. و برای بعضی افراد حتی اگر کتو گرسنگی را کنترل کند ، به یک لیست طولانی از دلایل که هیچ ارتباطی با گرسنگی جسمی واقعی ندارند ، به دنبال میان وعده می روند ، بنابراین کتو همیشه به تنهایی  راه حل  نیست

اگر در این گروه آخر قرار می گیرید ، ایجاد محدودیت زمانی در غذا خوردن می تواند به کنترل میزان کل غذای شما کمک کند.
اگر فقط بین زمان های مشخص شده از قبل غذا  بخورید و حتی اگر تمایل به خوردن میان وعده  دارید ، خودداری کنید و به جای آن به از آب ، قهوه یا چای استفاده نمایید. رعایت این نوع برنامه" - زمان های خاصی که خارج از آن نمی خورید - می تواند به شما کمک کند احساس کنترل کنید. (اما اجازه ندهید که  ساعت شما را کنترل کند. اولین قانون از دست دادن چربی این است که ، اگر گرسنه نیستید ، غذا نخورید. اما اگر گرسنه هستید - واقعاً ، گرسنه هستید ، نه فقط اشتیاق به قند یا  تنقلات —پس بخورید! و خودت را مجبور به گرسنه ماندن نکن!)

همچنین روزه داری متناوب می تواند به شما کمک کند تا از روی عادت غذا خوردن را کنار بگذارید. به عنوان مثال ، اگر صبح که از خواب بیدار می شوید و گرسنه نیستید ، نیازی نیست بلافاصله چیزی بخورید فقط به این دلیل که "وقت صبحانه" است. در واقع ، چیزی به عنوان زمان صبحانه - یا وقت ناهار یا وقت شام ، برای این موضوع وجود ندارد. زمانی که بدن به شما می گوید، غذا بخورید ، نه وقتی که ساعت، زمان مشخصی را نشان می دهد.

مورد دیگری که  روزه داری متناوب برای آن خوب است ، برقراری مجدد رابطه با گرسنگی است. وقتی یک مسافرت طولانی با ماشین دارید ، در هر پمپ بنزینی که عبور می کنید متوقف نمی شوید ، درست است؟ شما مخزن را هر ۵۰ کیلومتر پر نمی کنید . خوب ، شما مجبور نیستید که معده خود را در اولین احساس گرسنگی پر کنید. روزه داری می تواند به شما کمک کند بلافاصله پس از احساس گرسنگی ، در مورد دستیابی به میان وعده  فکر کنید.بیاموزید که گرسنگی شما بیشتر شود. به جای صرف میان وعده، اجازه دهید گرسنگی واقعی ایجاد شود تا زمانی که به اندازه کافی برای صرف یک وعده غذایی کامل گرسنه شوید. اگر تلاش خودآگاهانه انجام دهید ضرر نخواهید کرد. یک جمله وجود دارد ، "گرسنگی بهترین سس است." درست است: وقتی واقعاً گرسنه باشید همه چیز طعم بهتری دارد!

گذشته از کاهش مقدار کل غذای مصرفی ، بسیاری از افراد به دلیل مزایای دیگر  روزه می گیرند . اگرچه مهم است که بدانید که شما با حفظ کتو به بیشتر این موارد دست خواهید یافت: کاهش قند خون و انسولین ، کاهش التهاب  ، تفکر بهتر ، انرژی بیشتر و حتی اتوفاژی.
پس برای تجربه اتوفاژی لازم نیست حتما روزه بگیرید ؛ در کتوز بودن به تنهایی به تسهیل اتوفاژی کمک می کند.

در نهایت آیا روزه داری متناوب می تواند در به حرکت افتادن چربی لجباز بدن شما کمک کند؟ در پاسخ باید گفت روزه داری برای موفقیت در کتو الزامی نیست ، اما اگر در حال حاضر هر کار دیگری که فکرش را بکنید انجام می دهید و هنوز در روند کاهش وزن متوقف شده اید ، ارزش امتحان کردن را دارد.