اسموتی و جایگاه آن در رژیم کتوژنیک

 

اسموتی های گزینه خوب برای صبحانه هستند. چون شما مواد لازم را در یک مخلوط کن ریخته و صبحانه تان آماده است . اگر شما زیاد طرفدار اسموتی نبوده اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که آن را امتحان کنید .‌اسموتی  ها روش بسیار آسان برای دریافت مواد مغذی و سالم در وعده صبحانه هستند.

در این مطلب سعی میکنیم اصول تهیه اسموتی های کم کربوهیدرات را برای مرحله رژیم کتوژنیک و مرحله تثبیت به شما آموزش دهیم:

۱. از روغن های سالم در ترکیب اسموتیهای خود استفاده کنید: اضافه کردن روغن به ترکیب اسموتی ها باعث می‌شود که کربوهیدرات موجود در اسموتی سرعت جذب کمتری داشته باشد و انسولین کمتری ترشح شود. روغن هایی مثل روغن بادام ، روغن زیتون، کره آجیل ها، روغن تخم کتان، روغن نارگیل یا روغن ام سی تی گزینه‌های مناسبی برای این کار هستند.

۲. از عصاره ها استفاده کنید موادی مثل وانیل، عصاره نعناع و آب لیموترش گزینه‌های مناسبی برای این کار هستند.

۳. میوه های خانواده بری ها را به سبزیجات مخلوط نکنید میوه هایی مثل توت فرنگی و شاتوت بهتر است با موادی مثل هویج مخلوط شوند.

۴. اگر شما در مرحله کاهش وزن در رژیم کتوژنیک هستید باید نت کرب روزانه خود را زیر ۲۰ گرم نگه دارید. به همین منظور استفاده از میوه در اسموتی ها یتان توصیه نمی شود. اسموتیهای خود را با ترکیب سبزیجات و چربی های سالم انتخاب کنید. اضافه کردن یک قاشق غذاخوری کره آجیل ها یا روغن های سالم باعث طعم بهتر اسموتیها می‌شود . میتوانید مقداری شیرین کننده های مجاز نیز استفاده کنید.

ما اینجا اصل کلی ساختن اسموتی ها برای مرحله کتو و تثبیت بیان می کنیم . هر دستور برای دو واحد اسموتی است. می توان می‌توانید یک واحد را خودتان بخورید و واحد دیگر را با یکی از اعضای خانواده شریک شویدیا اینکه که آن را در یخچال برای وعده بعد نگه دارید.