معرفی چند ماده غذایی مناسب برای مرحله تثبیت

فیبر ها بخش مهمی از یک سبک زندگی سالم هستند. چون به شما کمک می کند که زودتر احساس سیری پیدا کنید و اثرات ناگهانی کربوهیدرات ها بر افزایش انسولین و افزایش قند خون را کنترل می‌کنند و این امر باعث کنترل بهترقند خون، کنترل اشتها و کنترل وزن می شود.

ما اینجا چند وعده غذایی سرشار از فیبر ب برای رژیم غذایی تثبیت به شما معرفی می کنیم:

۱. سبزیجات: ترکیب سبزیجات با تخم مرغ به صورت املت می تواند یک انتخاب بسیار مناسب در رژیم غذایی تثبیت . باشد اضافه کردن نصف لیوان اسفناج یا دو لیوان قارچ صورت املت بسیار سیر کننده و سالم است.

بنابراین در مرحله تثبیت وزن هم انتخاب اول شما بهتر است از این گروه صورت بگیرد.

۲: غلات کامل: استفاده از غلات کامل که دارای فیبر زیاد هستند در مرحله تثبیت بسیار به شما کمک می کند . کربوهیدرات های فرآوری شده که سبوس را از آنها جدا می‌کنند، باعث افزایش ناگهانی قند خون می شود. اما مصرف غلات کامل مثل نان جو یا وعده غذایی دارای جو بسیار کمک کننده است.

همیشه به خاطر داشته باشید واژه رژیمي ‌برای نان‌ها باعث نمي‌شود شما مجاز باشید تا هر مقدار از این نان‌ها را بدون ترس از افزایش وزن و چاق شدن مصرف کنید و تنها به این معنی است که این نان‌ها به علت فیبر و پروتئین بالاتر و به سلامتی شما کمک مي‌کنند.

۳: نان های کم کربوهیدرات کتویی که از مواد اولیه کم کربوهیدرات مثل کره بادام زمینی، آرد نارگیل، بادام و تخم کتان استفاده شده است.

4: میوه ها: آب میوه نخورید! هیچگاه فیبر میوه ها را از آن جدا نکنید. مصرف آب میوه بسیار برای سلامتی شما مضر است. به جای آن میوه کامل بخورید انتخاب های اول خانواده توت فرنگی ها هستند . کیوی، پرتقال و سیب هم گزینه های مناسبی هستند. می توانید میوه ها را با پروتئین یا چربی ترکیب کنید. مثلا ترکیب میوه با آجیل ها یا پنیر . این کار باعث کنترل بهتر قند خون به دنبال مصرف میوه ها می شود.

۵: کینوا: کینوا به علت داشتن کربوهیدرات کمتر نسبت به سایر غلات انتخاب مناسبی برای مرحله تثبیت است. همچنین کینوا به علت این که بدون گلوتن است، برای سلامتی دستگاه گوارش بسیار بهتر است.