تعریف روزه داری متناوب از دیدگاه دکتر فونگ چیست؟

فست یا روزه چیست ؟ روزه به معنی زمانی است که شما چیزی نمی خورید.
روزه استاندارد که هر کسی لازم است آن را رعایت کند روزه  ۱۲ ساعتی است . یعنی شما شام را ساعت ۷ میخورید و تا صبحانه روز بعد در ساعت ۷ چیزی نمی خورید. به همین دلیل است که به آن breakfast یا شکستن روزه گفته می شود .
بدن شما دارای دو وضعیت است .یک ، وضعیت خوردن: بدن شما در حال خوردن و ذخیره کردن انرژی غذاست و دو،  وضعیت فست ، که در این حالت بدن در حال سوزاندن انرژی ذخیره شده غذاست . شما نمی توانید همزمان هر دو وضعیت را داشته باشید.  شما نمی توانید همزمان وقتی در حال خوردن هستید چربی بسوزانید. چون بدنتان در حال ذخیره انرژی غذاست اگر شما بازه یا پنجره  فستتان را طولانی کنید به بدن تان اجازه می دهید که زمان بیشتری برای سوزاندن چربی داشته باشد. انرژی ذخیره شده غذا به صورت قند است و اگر شما به بدن خود فرصت بدهید تا آن را بسوزاند به پیشگیری از بروز دیابت نوع ۲ و ذخیره شدن چربی در بدنتان و افزایش وزن کمک می کنید.
برخی افراد زمان فستشان در شبانه روز ۱۶ ساعت است. این بازه ۱۶/ ۸ نام دارد . یعنی بازه خوردنشان ۸ ساعت است.
نوعی دیگر از فست، خوردن یک وعده غذا در روز است و بقیه روز به مدت ۲۳ ساعت فست است . افراد این فست را از ناهار یک روز تا نهار روز بعد یا شام یک روز تا شام روز بعد انجام می دهند. یا حتی  ۲۴ ساعت بدون خوردن چیزی .در این نوع فست بدن شما برای سوزاندن قند و چربی وعده غذایی قبلی ۲۳ ساعت زمان دارد.
برای افراد مختلف زمان موثر فست متفاوت است. ما فست های طولانی تر را برای افراد با سنین بالاتر توصیه می کنیم. وقتی زمان فستتان را طولانی تر می کنید باید مراقب باشید که آن را به صورت مطمئن و سالم انجام دهید تا برایتان مشکلی ایجاد نشود. در صورتی که بیماری زمینه ای دارید بهتر از قبل از شروع فست با پزشکتان مشورت کنید.
ما  روش های عملی برای شروع فست ارائه میدهیم، اما دو  قانون اساسی در این زمینه وجود دارد:  یک ، همیشه مطمئن عمل کنید و با پزشکتان مشورت کن.ید اگر در طول فست احساس خوبی ندارید فست را تمام کنید و چیزی بخورید. دو،  فست را مناسب با سبک زندگی تان انتخاب کنید . در غیر این صورت نمی توانید آن را در طولانی مدت ادامه دهید. برنامه زندگیتان را بر اساس برنامه فست  تغییر ندهید بلکه برنامه فست  را بر اساس روش زندگی تان تغییر دهید. اگر شما برنامه زندگیتان را بر اساس فست  تغییر دهید، فست را دوست نخواهید داشت و نمی توانید آن را ادامه دهید.