شناخت مشکلات برنامه کاهش وزن با بررسی ولع به مواد غذایی:

شناخت مشکلات برنامه کاهش وزن با بررسی ولع به مواد غذایی:
خیلی پیش می‌آید که در برنامه کاهش وزن اشتهای برخی از مواد غذایی را داشته باشید این ولع ممکن است به خاطر کمبود برخی مواد در بدن شما باشد. در این متن مطلب  می‌کنیم علت این مشکلات و راه درمان انها را بررسی بکنیم:

۱. شیرینی:
ولع به شیرینی ممکن نشانگر این باشد بدن شما هنوز در مرحله سوخت و ساز قند است و چربی سوز نشده است . ممکن است جایی از رژیم غذایی تان مشکل داشته باشد . دوباره رژیم خود را بررسی کنید، اگر با بررسی رژیم خود متوجه شدید که همه کارها را درست انجام داده اید این ولع به  شیرینی ممکن است به خاطر کمبود پتاسیم باشد. برای جبران آن لازم است ۷ تا ۱۰ لیوان سبزیجات در طول روز مصرف کنید.

۲. نشاسته هایی مثل نان، سیب زمینی، برنج، ماکارونی، پاستا:
این مواد که اغلب مردم به آنها علاقه دارند ، به خاطر کمبود ویتامین های گروه B است که  برای جبران آن ها باید مخمر تغذیه مصرف کنند. همچنین اطمینان حاصل کنید که کمبود پتاسیم نداشته باشید.

۳. نمک:
 اگر شما به نمک ولع دارید به این معنی است که غده  فوق کلیه شما در حال از دست دادن نمک است. این افراد  دچار خستگی و ضعف و گرفتگی عضلانی می شوند . برای جبران آن باید مصرف نمک خود را بیشتر کنید. نمک دریا یا هیمایا برای این منظور بهتر است.

۴. ترشی:
ولع به  ترشی اغلب به علت کمبود کولین است. کولین یکمتده ضروری برای تولید  نوروترانسمیتر استیل کولین است که در ریتم خواب ضروری است. برای این منظور مصرف لیموترش و مخمر تغذیه باید افزایش یابد . افرادی که کبد چرب دارند ممکن است ولع ترشی داشته باشند که این افراد باید لیموی بیشتری مصرف کنند.

۵. یخ:
ممکن است بخاطر کم خونی باشد، این  افراد باید از لحاظ کمبود آهن بررسی شوند. ولع به یخ گاهی اوقات در افرادی حامله هستند و نیز افرادی که مشکلات گوارشی دارند دیده می شود.

۶. کافئین:
افرادی که ولع به  قهوه دارند باید مصرف قهوه خود را محدود کنند بهتر از کافئین مورد نیاز خود را از طریق شکلات تلخ یا چایی دریافت.

۷.اغلب اوقات گرسنه:
افرادی که با وجود رعایت اصول رژیم همچنان احساس گرسنگی مداوم دارند ممکن است نیاز به مولتی ویتامین بیشتری داشته باشند. این افراد ممکن است کمبود ویتامین های محلول در چربی داشته باشند.